۱
۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۹

پیامدهای منفی استفاده از نرم‌افزار Face app

ایتنا - در پی افزایش استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی از نرم‌افزار تغییر چهره Face app رئیس پلیس فتای تهران بزرگ هشدارهایی را به کاربران ارائه کرد.
پیامدهای منفی استفاده از نرم‌افزار Face app

سرهنگ تورج کاظمی  با اشاره به افزایش استفاده از نرم افزار Face app خاطرنشان کرد: سرور این نرم افزار در خارج از کشور واقع شده و بنابراین کاربران باید بدانند که تمامی تصاویر و اطلاعاتی که با این نرم افزار به اشتراک می‌گذارند به سروری در خارج از کشور منتقل می‌شود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، وی با بیان اینکه موارد خلأهای امنیتی این نرم افزار از سوی پلیس فتا در حال بررسی است، گفت: اما یک سری موارد است که استفاده کنندگان از این نرم‌افزار باید آن را مد نظر قرار داده و در صورتیکه مایل به پذیرش این ویژگی‌ها هستند از این نرم‌افزار استفاده کنند.

کاظمی افزود: استفاده کنندگان از نرم افزار Face app باید بدانند هر تصویر و اطلاعاتی که در اختیار این نرم افزار قرار می‌دهند در سروری در خارج از کشور ذخیره می‌شود و ممکن است که بعدها از این تصاویر استفاده‌های مختلفی صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: مسئله دوم دسترسی‌های این نرم افزار است که با توجه به اینکه امکان انتخاب تصویر از داخل آلبوم تصاویر برای این نرم افزار وجود دارد کاربران باید بدانند که در واقع این نرم افزار به تمامی تصاویر داخل تلفن همراه آنان دسترسی داشته و ممکن است از این تصاویر نیز کپی برداری شود.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ افزود: همچنین در پایان و پس از پردازش تصاویر امکان به اشتراک گذاری عمومی این تصاویر با هشتگی مشخص نیز وجود دارد که ممکن است بعضی از کاربران بدون اطلاع از آن تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و مدتی بعد متوجه آن شوند.

کاظمی اضافه کرد: در همین راستا به کاربران نرم‌افزار Face app و نرم افزارهای مشابه آن توصیه می‌شود که از استفاده از چنین نرم‌افزارهایی خودداری کرده و اگر اصرار به استفاده از آن دارند حتما قوانین و شرایط دسترسی‌های این نرم افزار را بررسی کرده و سپس از آن استفاده کنند.
کد مطلب: 57402
نام شما
آدرس ايميل شما


ميم
feedback
Iran, Islamic Republic of
امريکاييها وقتي ديدند يک app روسي گسترش پيدا کرده نگران شدند
البته نگراني انها بيشتر اروي حسادته . چاک شومر سناتور هم از اميتي هاي امريکا خواسته پيگيري کنند يعني زيراب اين app رو بزنند .همه جهان فقط بايد از app هاي امرکايي استفاده کنندو اطلاعات رو بدن سي اي اي متاسفانه همه دنيا و متاسفانه توي ايران هم همه يک دفعه بيدار شدند که چه نشستيد اين نرم افزار جاسوسه ها .
جاسوس که همه نرم افزارها هستند از جمله اين نر افزار .
خواهشنا اگر کار اطلاع رساني مي کنيم يک کم دقت کنين توي دام امريکا نيافتين .
گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام