d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آلمان؛ بازار رقابت کمپانی‌ها برای توسعه 5G
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۲

آلمان؛ بازار رقابت کمپانی‌ها برای توسعه 5G

ایتنا - ​​​​​​​به نظر می‌رسد که شرکت ودافون با توسعه و برقراری شبکه اینترنت 5G در آلمان، گوی رقابت را از شرکت مخابراتی دوئیچه تلکام ربوده است.
آلمان؛ بازار رقابت کمپانی‌ها برای توسعه 5G

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت 5G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه 5G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

حالا بر اساس تازه ترین اخبار و گزارش های منتشر شده در رویترز، شرکت ودافون موفق شده است با انعقاد یک قرارداد همکاری که قیمت بسیار پایین تر و مقرون به صرفه تری نسبت به شرکت مخابراتی دوئیچه تلکام دارد، گوی سبقت و رقابت را از این اپراتور آلمانی برباید.

ودافون یک شرکت مخابراتی چندملیتی بریتانیایی است که طبق آخرین آمار، بعد از اپراتور چاینا موبایل دومین شرکت بزرگ مخابراتی جهان محسوب می‌شود که قراردادهای متعددی با کشورهای مختلف به منظور توسعه و برقراری شبکه های مخابراتی و اینترنتی منعقد کرده است.

بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینت و غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم 5G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه 5G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.
کد مطلب: 57367
برچسب ها: اینترنت 5G
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام