کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مایکروسافت سیستم بازی‌های آنلاین خود را برای کاربران ویندوزهای قدیمی حذف می‌کند

سايت خبری ايتنا , 28 تير 1398 ساعت 23:29

ایتنا - مایکروسافت پیش‌ازاین به کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز هشدار داده است که زمان مهاجرت به نسخه‌های جدید فرارسیده است. هم‌اکنون این کمپانی تصمیم دارد تا با حذف قابلیت‌های محبوب، بردها و کارت‌های بازی این دسته از کاربران، فشار را برای این مهاجرت بیشتر کند.


مایکروسافت تصمیم دارد که برای وادار کردن کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز به مهاجرت به نسخه‌های جدیدتر برخی از قابلیت‌های محبوب آن‌ها را از دسترس خارج کند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، مایکروسافت پیش‌ازاین به کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز هشدار داده است که زمان مهاجرت به نسخه‌های جدید فرارسیده است. هم‌اکنون این کمپانی تصمیم دارد تا با حذف قابلیت‌های محبوب، بردها و کارت‌های بازی این دسته از کاربران، فشار را برای این مهاجرت بیشتر کند. این غول فناوری در حال حاضر چندین بازی اینترنتی را برای کاربران ویندوز 7 و نسخه‌های قدیمی‌تر حذف کرده است و البته ترتیب زمانی عدم دسترسی به این بازی‌ها به نسخه ویندوز کاربران مرتبط است.
 

 
 
اولین کسانی که دسترسی‌شان به این بازی‌ها از بین می‌رود، کاربران ویندوز XP و ویندوز ME خواهند بود. دسترسی به این بازی‌ها برای این دسته از کاربران از تاریخ 31 جولای سال 2019 میلادی از بین خواهد رفت. بااین‌حال کاربران ویندوز 7 فرصت بیشتری برای مهاجرت دارند و دسترسی آن‌ها به قابلیت‌های یاد شده تا 22 ژانویه سال 2020 ادامه خواهد داشت.
 
البته نسخه‌های تحت وب این بازی‌ها همچنان در کامپیوترهای قدیمی قابل‌دسترسی هستند. بااین‌حال مایکروسافت ترجیح می‌دهد که آن‌ها ویندوز خود را به نسخه جدید به‌روزرسانی کرده و این بازی‌ها را از طریق اپ استور این کمپانی دانلود کنند. بااین‌حال جالب اینجاست که پشتیبانی از این قابلیت‌ها تا اکنون ادامه داشته است زیرا چند سالی از عدم پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز XP و ویندوز ME می‌گذرد.
 


کد مطلب: 57350

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/57350/مایکروسافت-سیستم-بازی-های-آنلاین-خود-کاربران-ویندوزهای-قدیمی-حذف-می-کند

ايتنا
  https://www.itna.ir