۰
plusresetminus
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴

اختراع یک سیستم عامل همراه دیگر توسط هواوی

ایتنا- هواوی به‌تازگی نام سیستم‌عامل موبایل خود را ثبت تجاری کرده است و امیدوار است که این سیستم‌عامل بتواند به جایگزینی برای اندروید تبدیل بشود.
اختراع یک سیستم عامل همراه دیگر توسط هواوی
هواوی به‌تازگی نام سیستم‌ عامل موبایل خود را ثبت تجاری کرده است و امیدوار است که این سیستم‌عامل بتواند به جایگزینی برای اندروید تبدیل بشود.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی softpedia، هواوی به‌تازگی سیستم‌ عامل جدید موبایلی خود را هارمونی نامیده و آن را ثبت تجاری کرده است.
این اقدام که در تاریخ 12 جولای در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا یا به‌اختصار EUIPO انجام شد، هیچ اطلاعاتی به‌غیراز تعلق آن نام به یک سیستم‌ عامل را شامل نمی‌شد.
 
از آنجایی‌ که مشخصاتی از این سیستم‌ عامل در دسترس نیست، تنها می‌توان حدس زد که هارمونی نام سیستم‌ عاملی است که این کمپانی چینی آن را برای جایگزینی و رقابت با اندروید طراحی کرده است.
هواوی در میانه ماه می وارد لیست سیاه دولت ایالات‌ متحده شد و بر اساس دستور دونالد ترامپ، این کمپانی از آن‌ پس حق انجام هیچ‌گونه تجارتی را با شرکت‌های آمریکایی نداشت.
 
 
 
این امر موجب شد تا هواوی دیگر نتواند از محصولاتی مانند اندروید و ویندوز استفاده کند و تلفن‌های همراه این شرکت از آن‌ پس مجاز به تجهیز به اندروید نبودند. هواوی نیز برای پاسخ به این اقدام آمریکا تصمیم به ساخت سیستم‌ عاملی برای جایگزینی اندروید گرفت و شواهد چند ماه گذشته حاکی از آن بود که این سیستم‌ عامل با نام هنگ منگ شناخته خواهد شد.
 
با این‌ وجود به نظر می‌رسد که هنگ منگ تنها نام کدگذاری شده این سیستم باشد و هواوی آن را در جوامع بین‌المللی با نام هارمونی معرفی کند.
افراد آگاه در ابن رابطه اعلام کرده که نسخه چینی جایگزین اندروید هواوی در ماه پاییز آماده است و نسخه بین‌المللی آن در سال 2020 میلادی عرضه خواهد شد.
 
با این‌ حال در این میان به نظر می‌رسد که دولت ایالات‌ متحده فشارهای وارده بر هواوی را کم کرده است و به‌ این‌ ترتیب احتمال دارد که این کمپانی در تلفن‌های همراه جدید خود بازهم از سیستم‌ عامل اندروید استفاده کند.
البته هواوی از توسعه سیستم‌ عامل ویژه خود دست نخواهد کشید و هارمونی به‌احتمال بسیار زیاد در دستگاه‌های هواوی جایگزین اندروید خواهد شد.
 
کد مطلب: 57316
برچسب ها: هواوی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام