۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۱

استفاده از هوش مصنوعی برای نظارت بر نحوه نگه‌داری حیوانات

ایتنا - استارت‌آپ چینی مگویی (Megvii) که به تأمین نرم‌افزار تشخیص چهره برای برنامه نظارتی دولت چین می‌پردازد، فناوری خود را از انسان‌ها فراتر برده و آن را به تشخیص چهره‌های مختلف حیوانات مجهز کرده است.
استفاده از هوش مصنوعی برای نظارت بر نحوه نگه‌داری حیوانات
 به‌زودی فناوری تشخیص چهره حیوانات توسط دولت چین برای نظارت بر نحوه رعایت قوانین مدنی توسط صاحبان حیوانات خانگی مورداستفاده قرار خواهد گرفت.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت  theverge، استارت‌آپ چینی مگویی (Megvii) که به تأمین نرم‌افزار تشخیص چهره برای برنامه نظارتی دولت چین  می‌پردازد، فناوری خود را از انسان‌ها فراتر برده و آن را به تشخیص چهره‌های مختلف حیوانات مجهز کرده است. بر اساس گزارش‌ها، نرم‌افزار جدید مگویی به نحوی تربیت شده است که بتواند سگ‌ها را از روی بینی‌شان شناسایی کند. جالب است بدانید که خط و خطوط بینی سگ‌ها مانند اثرانگشت انسان‌ها منحصربه‌فرد است.
 
این کمپانی با استفاده از نرم‌افزار مگویی می‌تواند از طریق دوربین تلفن همراه پوزه حیوان را اسکن کرده و آن را ثبت کند. این نرم‌افزار از شما می‌خواهد که از زوایای مختلف پوزه سگ عکس‌برداری کنید و سپس اطلاعات لازم را از این طریق به دست می‌آورد. بر اساس ادعاهای مگویی، میزان دقت این نرم‌افزار 95 درصد از و 15000 حیوان خانگی از طریق این نرم‌افزار توانسته‌اند دوباره به صاحبانشان بازگردند.
 
 

تشخیص چهره برای حیوانات خانگی در طی چند سال گذشته با رشدی چشم‌گیر مواجه شده است. این مفهوم توسط محققان برای حفاظت از حیات‌وحش استفاده شده است. همچنین در ایالات‌متحده نرم‌افزاری به نام Finding Rover از فناوری تشخیص چهره برای شناسایی موقعیت سگ‌ها و گربه‌های گم‌شده به کار می‌رود.
 
بااین‌حال مگویی مدعی شده است که این نرم‌افزار در چین برای مقاصدی فراتر از یافتن حیوانات گم‌شده استفاده خواهد شد. ازآنجایی‌که این کمپانی با دولت چین همکاری داری می‌توان گفت که این نرم‌افزار می‌تواند برای نظارت بر "نگه‌داری غیر مدنی سگ‌ها" و جریمه صاحبانی استفاده شود که مدفوع حیوان خانگی‌شان را از خیابان جمع‌آوری نمی‌کنند و به آن‌ها اجازه قدم زدن بدون قلاده را می‌دهند.
 
کد مطلب: 57314
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است