۰
plusresetminus
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۹

اف‌بی‌آی به دنبال شنود سراسری شبکه‌های اجتماعی

ایتنا - سازمان اف بی آی قصد دارد تا جمع‌آوری اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی را گسترده‌تر کند. این سازمان به‌تازگی فراخوانی را برای ساخت ابزار نظارت بر شبکه‌های اجتماعی صادر کرده است.
اف‌بی‌آی به دنبال شنود سراسری شبکه‌های اجتماعی
سازمان اف‌بی‌آی در طی فراخوانی از مقاصد خود برای گسترده‌تر کردن جمع‌آوری اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی خبر داد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، سازمان اف‌بی‌آی قصد دارد تا جمع‌آوری اطلاعات از طریق شبکه‌های اجتماعی را گسترده‌تر کند. این سازمان به‌تازگی فراخوانی را برای ساخت ابزار نظارت بر شبکه‌های اجتماعی صادر کرده است. بر اساس اظهارات این فراخوان، اف‌بی‌آی به دنبال یک "ابزار هشدار اولیه" است که برای نظارت بر گروه‌های تروریستی، تهدیدات محلی، فعالیت مجرمانه و مانند این‌ها به کار می‌رود.
 
اف‌بی‌آی با استفاده از این ابزار می‌تواند به‌طور کامل به پروفایل افراد موردنظر در شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشد. اطلاعات پروفایل این افراد می‌تواند شناسه کاربری، آدرس آی پی و شماره تلفن‌ها باشد. علاوه بر این ابزار یادشده به اف‌بی‌آی اجازه خواهد داد که افراد را بر اساس موقعیت مکانی‌شان ردیابی کنند، نظارت پیوسته بر کلمات کلیدی را فعال کنند و به بخش تاریخ شخصی شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند.
 
 
 
در این فراخوان آمده است که :« بهره‌برداری از شبکه‌های اجتماعی در طی مأموریت‌های بحرانی به این سازمان اجازه شناسایی، اختلال و بررسی انواع مختلف و رو به رشد تهدیدکنندگان منافع ملی ایالات‌متحده را می‌دهد.» علاوه بر این، اف بی آی تأکید کرده است که تمامی ملزومات آزادی‌های مدنی افراد در این ابزار باید رعایت شود.
 
بااین‌وجود بسیاری از افراد در رابطه با این ابزار ابراز نگرانی کرده‌اند و آن را مغایر با رعایت حریم خصوصی افراد دانسته‌اند. از طرفی این روزها وجه دولت آمریکا در رابطه با نظارت بر شبکه‌های اجتماعی خراب شده است. در همین راستا در ابتدای سال جاری اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا از دولت این کشور در رابطه با استفاده‌اش از شبکه‌های اجتماعی برای نظارت بر مهاجران شکایت کرد.
 
نظارت بر شبکه‌های اجتماعی برای جلوگیری از تهدیدهای ملی تا حدی منطقی است و سازمان سی آی ای نیز برای تولید ابزار نظارت بر شبکه‌های اجتماعی مختص خود سرمایه گزاری سنگینی کرده است. بااین‌حال خطر استفاده از این ابزارها توسط دولت‌مردان و شکستن حقوق شهروندی توسط آن‌ها همچنان وجود دارد.
 
کد مطلب: 57312
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم