۰
plusresetminus
يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹

شروع آزمایش بین‌المللی واکسن HIV

ایتنا - یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های داروسازی جهان قدم‌های بعدی خود را در جهت تولید واکسن HIV برمی‌دارد. این کمپانی که جانسون و جانسون نام دارد، این واکسن را در اواخر سال جاری روی 3800 نفر از اروپا، آمریکای جنوبی،آمریکای شمالی و ایالات‌متحده آزمایش خواهد کرد.
شروع آزمایش بین‌المللی واکسن HIV
کمپانی داروسازی جانسون و جانسون به دنبال آزمایش واکسن HIV روی نمونه انسانی است. نتیجه این تحقیق در سال 2023 میلادی مشخص خواهد شد.
 
به گزارش ایتنا به نق از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، یکی از بزرگ‌ترین کمپانی‌های داروسازی جهان قدم‌های بعدی خود را در جهت تولید واکسن HIV برمی‌دارد. این کمپانی که جانسون و جانسون نام دارد، این واکسن را در اواخر سال جاری روی 3800 نفر از اروپا، آمریکای جنوبی،آمریکای شمالی و ایالات‌متحده آزمایش خواهد کرد.
 
هرچند سال یک‌بار سخنی درباره درمان احتمالی ویروس HIV که عامل بیماری ایدز است، به میان می‌آید اما با بدون هیچ موفقیتی به پایان می‌رسد. بااین‌حال اقدامات پیشگیرانه و درمانی از زمان اپیدمی این بیماری در دهه 1980 میلادی، پیشرفت فراوانی داشته است. اما بر اساس مراکز آمریکایی پیشگیری و کنترل بیماری، نزدیک به 1 میلیون نفر در جهان هرساله از بیماری‌های مرتبط با ایدز از دنیا می‌روند.
 
 
 
این واکسن درواقع از چهار جز اصلی تشکیل شده است که ایمنی بدن را برای دفاع در برابر رشته‌های متفاوت ویروس HIV افزایش می‌دهد. در تست نمونه‌های حیوانی، این درمان چهاربخشی در دوسوم حیوانات نتیجه‌بخش بود و برای انسان نیز ایمن در نظر گرفته شد. در این آزمایش مردان موردمطالعه در چهار جلسه 6 واحد از این واکسن را دریافت خواهند کرد. نتایج این آزمایش در سال 2023 مشخص خواهد شد.
 
لازم به ذکر است که آزمایش نوع دیگری از این واکسن هم‌اکنون در آفریقا در حال انجام است. این مطالعه که Imbokodo نام دارد شامل 2600 زن شرکت‌کننده از 5 کشور آفریقایی می‌شود. با انجام این دو مطالعه به‌صورت هم‌زمان می‌توان انتظار داشت که تأییدیه سازمان‌های دولتی این دارو در صورت موفقیت با سرعت بیشتری انجام شود.
 
کد مطلب: 57291
برچسب ها: واکسن hiv
مرجع : www.cnet.com
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است