۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳

فرود تاریخی فضاپیمای ژاپنی روی یک شهاب‌سنگ

ایتنا - در ماه فوریه سال جاری میلادی، دومین کاوشگر سیاره ژاپن برای جمع‌آوری نمونه و بازگرداندن آن به زمین روی سیارک Ryugu فرود آمد.
فرود تاریخی فضاپیمای ژاپنی روی یک شهاب‌سنگ
کاوشگر ژاپنی هایابوسا2 برای بار دوم با موفقیت روی یک سیارک فرود آمد و نمونه‌برداری‌های لازم را برای فرماندهان خود انجام داد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، در ماه فوریه سال جاری میلادی، دومین کاوشگر سیاره ژاپن برای جمع‌آوری نمونه و بازگرداندن آن به زمین روی سیارک Ryugu فرود آمد.
 
 امشب این کاوشگر که با نام هایابوسا2 شناخته می‌شود، آخرین تلاش خود برای نمونه‌برداری از گودالی  که در ماه آوریل با مواد منفجره در این سیارک ایجاد کرده بود را انجام داد.
 
 
 این کاوشگر برای بار دیگر سعی کرد تا تنها در عرض یک ثانیه به‌سرعت بر روی این سیارک فرود بیاید، یک گلوله تانتالیوم را در سطح آن شلیک کرده و غباری که در اثر این کار پراکنده می‌شود را جمع‌آوری کند.
 
اگر همه‌چیز بر اساس برنامه‌ریزی‌ها پیش برود، قرار بر این است که درنهایت کاوشگر مینروا II2 به فضا پرتاب شود در حدود ماه‌های نوامبر تا دسامبر سفر یک‌ساله خود را آغاز کند.
 
متأسفانه عملیات هایابوسا2 به‌صورت زنده پخش نشد اما ویدیوی اتاق کنترل این مأموریت و واکنش‌های افرادی که برای آن تلاش می‌کنند در ساعت 8 شب به‌وقت منطقه زمانی شرقی قابل‌مشاهده بود. علاوه بر این موفقیت انجام این مأموریت نیز به‌تازگی تائید شده است.
 
کد مطلب: 57272
برچسب ها: ژاپن فضاپیما
مرجع : www.engadget.com
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است