۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷

آزمایش نخستین خودروی جهان با سرعت فراصوت

ایتنا - پروژه خودروی فراصوت بلاوهاوند با هدف پیمودن فاصله مبدأ تا مقصد در سریع‌ترین حالت ممکن ایجاد شده است. اما این پروژه در سال گذشته تا مرحله لغو کامل نیز پیش رفت. بااین‌حال حالا دیگر به ثمر نشسته است و این تیم از جدیدترین جدول زمانی آزمایش‌های خود رونمایی کردند.
آزمایش نخستین خودروی جهان با سرعت فراصوت
تیم تحقیقاتی خودروی فراصوت بلادهاوند امیدوار است که بتواند در سال جاری میلادی رکورد جدیدی را در تاریخ سرعت خودروها به‌جا بگذارد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، پروژه خودروی فراصوت بلاوهاوند با هدف پیمودن فاصله مبدأ تا مقصد در سریع‌ترین حالت ممکن ایجاد شده است. بااین‌حال از وقتی‌که این پروژه در سال 2008 میلادی به‌صورت رسمی معرفی شد، با مشکلات بسیار زیادی دست‌وپنجه نرم کرد و حتی در سال گذشته تا مرحله لغو کامل نیز پیش رفت. بااین‌حال این پروژه هم‌اکنون به ثمر نشسته است و این تیم از جدیدترین جدول زمانی آزمایش‌های خود رونمایی کردند.
 
در ماه اکتبر سال جاری میلادی خودروی فراصوت بلادهاوند در دریاچه هاکسکین پن در آفریقای جنوبی آزمایش خواهد شد. این تیم قرار است تا سرعت 800 کیلومتر بر ساعت را آزمایش کند که از آزمایش‌های موفقیت‌آمیز سال 2017 برای سرعت 200 کیلومتر بر ساعت، بسیار فراتر است.
 
 
 
از زمانی که این پروژه از ماه مارس سال 2019 میلادی دوباره از سر گرفته شده، ایان وارهرست به‌عنوان صاحب آن و تیم تحقیقاتی جدیدش ترفندهای طراحی جدیدی را در این خودرو به‌کاربرده‌اند. این سری ترفندها شامل استفاده از سیستم ترمز چتر نجات، ارتقا کمک‌فنرها و تعدیل‌کننده‌ها، افزودن حس‌گرهای بیشتر برای فشار هوا و بار به خودرو و نصب سیستم تشخیص و اطفا حریق است.
 
وارهرست اظهار داشت که هاکسکین پن برای آزمایش قابلیت‌های خودروی بلادهاوند مکان بسیار مناسبی است. او اظهار داشت که:« مسیری که استفاده می‌کنیم 16 کیلومتر در 500 متر با مناطق امنیتی بزرگ در هر دو جهت است. این امر به ما اجازه خواهد داد که 12 مسیر منحصربه‌فرد را در کنار هم قرار بدهیم. این بسیار مهم است چون ما نمی‌توانید دو بار در یک قطعه زمین حرکت کنیم زیرا خودرو با عبور خود سطح گلی جاده را می‌کند.» به‌این‌ترتیب باید منتظر بود و دید که اولین خودروی فراصوت بشر تا چه حد می‌تواند موفقیت‌آمیز عمل کند.
 
کد مطلب: 57270
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام