۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۱

سیاست دوگانه آمریکا در قبال هواوی: تحریم هستید ولی می‌توانید از آمریکا جنس بخرید

ایتنا - ویلبر روس به‌عنوان وزیر بازرگانی ایالات‌متحده اظهار کرد که دونالد ترامپ در ماه گذشته اجازه آسان کردن تحریم‌ها علیه هواوی را صادر کرده بود و در همین راستا به‌تازگی فروش تجهیزات به این کمپانی بلامانع اعلام شده است.
سیاست دوگانه آمریکا در قبال هواوی: تحریم هستید ولی می‌توانید از آمریکا جنس بخرید
به‌تازگی کمپانی‌های ایالات‌متحده مجاز شده‌اند تا با در دست داشتن مجوز ویژه‌ای که نشان از عدم تهدید امنیت ملی دارد، به کمپانی هواوی تجهیزات بفروشند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet، ویلبر روس به‌عنوان وزیر بازرگانی ایالات‌متحده اظهار کرد که دونالد ترامپ در ماه گذشته اجازه آسان کردن تحریم‌ها علیه هواوی را صادر کرده بود و در همین راستا به‌تازگی فروش تجهیزات به این کمپانی بلامانع اعلام شده است.
 
 
 
روس به‌تازگی دراین‌باره بیان کرده است که:« کمپانی هواوی همچنان در فهرست نهادها باقی می‌ماند و این اطلاعیه محدوده آیتم‌های نیازمند به مجوز از سوی وزارت بازرگانی و فرضیه انکار را تغییر نمی‌دهد.» همچنین لری کودلو به‌عنوان مشاور اقتصادی ترامپ این رابطه اعلام کرد که مجوز صادرشده تنها برای مدت‌زمان محدودی معتبر است و اگر گفتگوهای تجاری به‌خوبی پیش نروند، این مجوز لغو خواهد شد.  
 
گزارش‌ها همچنین حاکی از آن هستند که استیون منوچین به‌عنوان وزیر خزانه‌داری آمریکا تأمین‌کنندگان آمریکایی هواوی را تشویق کرده است که برای ادامه فروششان به این کمپانی چینی مجوز تهیه کنند. به‌این‌ترتیب می‌توان به‌راحتی گفت که شرایط برای هواوی با اعمال این مجوز جدید بهتر خواهد شد و فشارهای حاصل از تحریم‌های آمریکا به‌مراتب کمتر می‌شود.
کد مطلب: 57268
برچسب ها: هواوی آمریکا تحریم
مرجع : www.cnet.com
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام