۰
plusresetminus
چهارشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹

غول‌های تکنولوژی برای شهادت در کنگره حاضر می‌شوند

ایتنا - طبق گزارشی جدید هفته آینده مدیران ارشد اجرایی گوگل، فیس‌بوک، آمازون و اپل در جلسه کمیته آنتی تراست کنگره آمریکا حاضر می‌شوند تا به سوالاتی پاسخ دهند.
غول‌های تکنولوژی برای شهادت در کنگره حاضر می‌شوند

کنگره آمریکا مشغول تحقیقاتی درباره قانون آنتی تراست (ضد انحصار) در صنعت فناوری است و قصد دارد شرکت‌های بزرگ را برای شهادت فرابخواند.

دستیاران «دیوید سیسیلین»، رئیس کمیته آنتی تراست کنگره آمریکا تایید کرده اند هفته آینده در ۱۶ جولای یک جلسه استماع برگزار می شود و از مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های آمازون، اپل، گوگل و فیس بوک سوالاتی پرسیده می‌شود.

محور دقیق این سوالات مشخص نیست اما احتمالاً به نگرانی‌های رقابتی مربوط باشد. نمایندگان دموکرات و جمهوریخواه مجلس آمریکا نگران هستند که تعداد اندکی از شرکت‌ها اینترنت را کنترل می‌کنند و از قدرت خود برای از میدان به در کردن رقبا سواستفاده می‌کنند.

البته این تحقیق لزوماً به انجام اقداماتی منجر نمی‌شود اما سیاستمداران با استفاده آن تعیین می‌کنند حل مشکلات با قوانین فعلی امکانپذیر است یا باید قانون جدیدی در این باره وضع شود.

کارشناسان معتقدند این شرکت‌ها با اتهام انحصار رقابت مقابله می‌کنند. اپل انحصار قدرت در اپ استور را رد کرد است. از سوی دیگر نیز گوگل با جریمه‌های نقض قانون آنتی‌تراست در اروپا دست و پنجه نرم می‌کند.
کد مطلب: 57263
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام