۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷

آرشیو همه خریدهای شما در جیمیل!

ایتنا - نتایج یک بررسی نشان می دهد جیمیل فهرستی از همه خریدهای کاربران را نگهداری می‌کند و حتی اگر کاربران این اطلاعات را پاک کنند، گوگل باز هم آنها را نگهداری می‌کند.
آرشیو همه خریدهای شما در جیمیل!

گوگل و دیگر شرکت‌های فناوری در سال‌های اخیر به علت نقض حریم شخصی کاربران و نگهداری بدون اجازه اطلاعات خصوصی آنها به شدت مورد انتقاد قرار گرفته اند. اما این شرکت ها با وجود همه انتقادها رویه های غلط و خطرناک خود را تغییر نداده اند.

به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌های تاد هاسلتون خبرنگار شبکه سی ام بی سی نشان می‌دهد گوگل از جیمیل برای ذخیره سازی فهرستی از اطلاعات هر چیزی که شما خریداری کرده اید، استفاده میکند و اگر آدرس جیمیل شما بخشی از این فرایند باشد، گوگل تمامی داده های مربوطه را به خاطر می سپارد.
 
به عنوان مثال اگر اطلاعات خرید یک نسخه از داروخانه و تاییدیه آن در حساب جیمیل شما ذخیره شده باشد، گوگل اطلاعات آن را نگهداری می کند و اگر رسید خرید غذایی در حساب جیمیلتان باشد، گوگل هرگز آن را دور نمی ریزد، حتی اگر شما اطلاعات مذکور را پاک کنید.

کاربران می توانند با مراجعه به آدرس https://myaccount.google.com/purchases اطلاعات یادشده را مشاهده کنند. اگر چه گوگل می گوید کاربران می توانند اطلاعات یادشده را پاک کنند، اما تاد هاسلتون سه هفته بعد از پاک کردن این اطلاعات شاهد عدم حذف آنها از آدرس یادشده بوده است. بنابراین به نظر می رسد این شرکت به دنبال کسب درآمدهای تبلیغاتی و غیره از این طریق است. گوگل در این زمینه هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.
کد مطلب: 57209
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است