۱
plusresetminus
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۸
نشست خبری الکامپ 25 برگزار شد

اثنی عشری: رسالت سازمان کسب درآمد نیست؛ توسعه بازار است

رویکرد دولت خدمت‌محور است
ایتنا - رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: الکامپ امسال نمایشگاه تک محوره نخواهد بود و محورهای مختلفی را در طول نمایشگاه دنبال خواهیم کرد.
اثنی عشری: رسالت سازمان کسب درآمد نیست؛ توسعه بازار است

روزشمار الکامپ 98 به روزهای حساس خود نزدیک می شود. 12 روز مانده به آغاز هیجان انگیز این دوره، برگزارکنندگان الکامپ 25 نشستی خبری با حضور اصحاب رسانه برگزار کردند. در این نشست، محمدباقر اثنی‌عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات  ضمن پاسخ به پرسش های خبرنگاران، آخرین تغییرات و اخبار را در این زمینه در اختیار آنان قرار دادند.

محمدباقر اثنی‌عشری در این نشست گفت: این پنجمین الکامپ متوالی‌ است که سازمان نظام صنفی می‌کند.  خوشبختانه امسال شاهد توسعه بیشتری در جنبه‌های مختلف نمایشگاه خواهیم بود. در الکامپ 25 تمام سالن‌هایی را که در نظر گرفته بودیم تکمیل شد و مجبور شدیم در همین چند روز گذشته دو سالن‌ دیگر را اضافه کنیم.

به گزارش ایتنا، رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان اینکه الکامپ ۲۵، پنجمین الکامپ متوالی است که توسط این سازمان برگزار می‌شود، اضافه کرد: ما در خصوص الکامپ‌‌استارز در سال گذشته ۴ سالن را در نظر گرفته بودیم که امسال این عدد ۶ سالن بود اما با توجه به استقبال صورت گرفته مجدداً ۲ سالن دیگر به این بخش اضافه شد و هم‌اکنون ۸ سالن در این حوزه فعالیت می‌کنند.

مهندس اثنی عشری با اعلان اختصاص یک سالن خصوصی برای رسانه ها و دعوت از بخش دولتی و خصوصی برای استفاده بهینه و حضور فعال در مدیاسنتر نمایشگاه، گفت: بخش‌های دیگری را نیز انسال توسعه دادیم که در بین آن‌ها می‌توان از الکامپ ترندز نام برد؛ که سال گذشته به شکل خیلی محدود بود اما امسال تبدیل به یک سالن شده است.

وی افزود: در مورد الکامپ‌جابز باید گفت این بخش برای اولین بار است که به الکامپ اضافه شده است و در واقع موضوع اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات را در برگرفته است؛ ما در این بخش از شرکت‌های آموزشی، کاریابی و کسب‌‌وکارها و کارجویان دعوت کردیم را در الکامپ‌جابز شرکت کنند.

رئیس سازمان نطام صنفی رایانه‌ای در ادامه صحبت‌های خود به الکامپ‌تاکز اشاره کرد و گفت: این بخش برای دومین سال است که در نمایشگاه الکامپ حضور دارد؛ سال گذشته تمام ظرفیت‌های ما در این بخش تکمیل شد و امسال نیز پیش‌بینی ما این است که با استقبال خوبی مواجه شویم.

همچنین در این نشست ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، خبری جالب توجه اعلام کرد و بیان داشت: در حوزه دولت الکترونیک ما امسال به دلیل بحث محیط زیست، ارائه و توزیع هرگونه بروشور کاغذی توسط ارگان‌های دولتی را ممنوع کردیم؛ چراکه برای ارگان و بخشی که می‌خواهد در خصوص دولت‌الکترونیک صحبت کند، زیبنده نیست که خودش از کاغذ استفاده کند.

ناظمی ضمن اعلام خبر سالن صندوق فروشگاهی برای اولین بار، گفت: برای افزوده شدن بخشی به نام  «الکامپ پوز» درخواست هم داشتیم که شاید سال بعد آن را در برنامه‌های نمایشگاه بگنجانیم.

وی اضافه کرد: ما در نمایشگاه امسال یک مقوله جانبی جدیدی را اضافه کردیم که بخش جالب و قابل توجهی است؛ این بخش هم برای اصحاب رسانه‌ و هم برای عموم بازدیدکنندگان در نوع خود دارای اهمیت است؛ ما در نمایشگاه امسال از استارت‌آپ بیدود که در حوزه دوچرخه فعال است خواستیم در نمایشگاه حضور داشته باشد و همچنین با توافق صورت گرفته با اسنپ و تپسی قرار بر این شد تا این دو اپلیکیشن برای افرادی که مبدأ یا مقصد آن‌ها نمایشگاه الکامپ هست، مبلغی را به عنوان تخفیف در نظر بگیرند. همچنین طبق توافقی که با دو مسیریاب بومی نشان و بلد داشتیم، داده های نمایشگاه را در اختیارشان قرار دادیم تا بازدیدکنندگان به سهولت بتوانند غرفه مورد نظرشان را مسیریابی کنند و بدان برسند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: ما یک برنامه دیگری را از حدود ۶ ماه پیش شروع کردیم و آن همکاری با مدارس بود؛ ما در این مدت با یک‌ سری از مدارس برنامه‌های ویژه‌ آموزش کارآفرینی، کدنویسی و... را شروع کردیم و در آن رویدادها، ایده‌ها در قالب گروه‌هایی با به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند و تاکنون این طرح‌ در تهران و سیستان‌وبلوچستان اجرا شده است.
 

وی افزود: از بین این تیم‌های دانش‌آموزی، ۱۰ تیم به عنوان تیم‌های برتر انتخاب شدند و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در نمایشگاه امسال، به طور رایگان این اجازه را به این تیم‌ها داد تا ۱۰ میز مشخص تحت عنوان new stars (ستارگان نو) در الکامپ بیست‌‌وپنجم داشته باشند و این مسئله مطمئناً یکی از بزرگترین‌ جایزه‌هایی است که می‌توان به تیم‌های فناوری دانش‌آموزی اهدا کرد چراکه قاعدتاً بزرگترین جایزه برای یک تیم فناوری دانش‌آموزی، امکان رشد و فرصت رشدی است که می‌توان به آن‌ها عرضه کرد‌.
 
در پایان نشست اثنی عشری در گفتگویی اختصاصی به چند سوال خبرنگار ایتنا نیز پاسخ داد. وی گفت: همچنان که طی نشست هم گفتم برای الکامپ 98 شعار آینده بهتر انتخاب شده است . اما باید توجه داشت رویکرد نمایشگاه تک محوره نخواهد بود و محورهای مختلفی را در طول نمایشگاه دنبال خواهیم کرد. شرکت‌های بانکداری الکترونیک ما با یک شعار می آیند. استارز با یک شعار می‌آیند. FCP‌ها و بخش جابز هم با یک شعار مختص به خود. برآیند همه اینها توسعه و آینده بهتر خواهد بود مسلما. اثنی عشری در پاسخ به این سوال که در آستانه نمایشگاه چه توصیه‌ای به شرکت کنندگان دارید برای حضور موفق تر و کارآمدتر، اظهار داشتند البته همه غرفه‌دارها حرفه‌ای هستند و خود به نیکی واقف هستند به اصول کار. برای استارت آپ ها به طور خاص یک سری ویدئوی  آموزشی تهیه کرده ایم درباره نحوه چگونگی در نمایشگاه و حضور در غرفه‌ها.

شایان ذکر است، بیست‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ از تاریخ ۲۷ لغایت ۳۰ تیرماه، در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران و با حضور شرکت‌های فعال در حوزه ict برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 57201
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام