۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲

ده میلیون بار دانلود برای به روز‌رسانی گمراه‌کننده اندروید

ایتنا -یک برنامه قلابی به روزرسانی تولیدات سامسونگ با نمایش انبوه تبلیغات و درخواست پول از کاربران مشکلات زیادی را به وجود آورده است.
ده میلیون بار دانلود برای به روز‌رسانی گمراه‌کننده اندروید

برنامه Update for Samsung ظاهرا برنامه‌ای برای به روزرسانی نرم افزارهای گوشی‌ها و تبلت‌های شرکت سامسونگ است. اما کاربرانی که برنامه یادشده را بارگذاری کنند، در عمل به سوی وب‌سایت‌هایی پر از تبلیغات هدایت شده و با مشکل مواجه می‌شوند.

به گزارش ایتنا از فارس، بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از 10 میلیون کاربر گوشی های اندرویدی Update for Samsung را بارگذاری کرده‌اند و در عمل شاهد به روزرسانی نرم افزارهای سامسونگ نبوده‌اند.
برنامه یادشده کماکان در فروشگاه گوگل پلی موجود است و علیرغم تماس های برقرار شده و درخواست از این شرکت از فروشگاه یادشده حذف نشده است.

طراحان Update for Samsung از دشواری های مربوط به به روزرسانی میان افزارها و نرم افزارهای خاص گوشی های سامسونگ سواستفاده کرده اند و تلاش کرده‌اند کاربران را به نصب آن قانع کنند. این نرم افزار از کاربران می خواهد برای به روزرسانی گوشی های سامسونگ 34.99 دلار پرداخت کنند.
نرم افزار یادشده یک جاسوس افزار نیست و اطلاعاتی نیز به سرقت نمی‌برد و تنها یک باج افزار بوده که باعث آزار مخاطب و نمایش انبوه تبلیغات می‌شود.
کد مطلب: 57189
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام