۰
plusresetminus
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶

شکایت از تبلیغات گوشی‌های ضدآب سامسونگ

ایتنا - کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا از سامسونگ به دلیل آگهی موبایل‌های ضدآب شکایت کرده و ادعا می‌کند این موبایل‌ها در انواع مختلف آب ضدآب نیستند.
شکایت از تبلیغات گوشی‌های ضدآب سامسونگ

 کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا(ACCC) از سامسونگ به دادگاه شکایت کرده است. این کمیسیون ادعا می‌کند سامسونگ درباره ماهیت ضدآب موبایل هایش مشتریان را گمراه کرده است. طبق این ادعا سامسونگ از ٢٠١٦ میلادی موبایل هایی را در محیط هایی مانند استخر و اقیانوس تبلیغ می کند، حال آنکه مبنایی برای آن وجود ندارد.

به گزارش ایتنا از مهر، راد سیمزمدیر ACCC در بیانیه ای دراین باره اعلام کرده است: ACCC معتقد است تبلیغات سامسونگ به طور گمراه کننده نشان می دهد موبایل های گلکسی را می توان در آب اقیانوس یا استخر استفاده کرد و دستگاه از قرار گرفتن در معرض آب آسیبی نمی بیند اما این امر حقیقت ندارد.
این شکایت براساس بررسی بیش از ٣٠٠ آگهی تبلیغاتی انجام شده است.

در آگهی‌ها موبایل‌های گلکسی مختلفی دارای گواهینامه IP68 ضدآب نمایش داده می شوند. این بدان معنا است که دستگاه های مذکور می توانند در عمق ١.٥متری آب به مدت ٣٠ دقیقه بمانند. اما ACCC اشاره می کند این گواهینامه شامل انواع مختلف آب نمی شود و سامسونگ نیز خود ادعا می کند بهتر است در ساحل از موبایل گلکسی اس١٠ استفاده نشود.
کد مطلب: 57188
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای