d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل با مشکل مواجه است
۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲
نماینده مجلس شورای اسلامی:

آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل با مشکل مواجه است

ایتنا - نماینده خواف و رشتخوار با بیان اینکه مشکل آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل در بسیاری از روستاها وجود دارد، گفت: در مراکز استان‌ها هم وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه بهتر نشده است و مشکلات زیاد وجود دارد.
آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل با مشکل مواجه است


محمود نگهبان سلامی در جلسه علنی امروز مجلس در توضیح سوال خود از وزیر ارتباطات درباره علت عدم تحقق موارد مندرج در بند ط ماده ۳ قانون وظایف و اختیارات این وزارتخانه گفت: تسهیل و تسریع دسترسی مخابرات در نقاط دورافتاده و محروم از وظایف وزارت ارتباطات است. انتظار ما این بود که وزیر جوان به جای دل‌مشغولی به ارائه پیام در توئیتر، اینستاگرام و فضای مجازی به صورت میدانی در استان‌های مختلف کشور به ویژه در شهرستان‌ها و مناطق محروم حضور پیدا کند. ایشان به مراکز استان‌ها سفر داشته اما حضورش در مناطق محروم کمرنگ بوده است.

به گزارش ایتنا از ایسنا، نگهبان سلامی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات مردم در حوزه مخابرات رفع نشده است، گفت: مشکلات آنتن‌دهی خطوط همراه اول و ایرانسل وجود دارد. این کاش به روستاها و مناطق محروم توجه ویژه می‌شد و امکانات لازم اختصاص پیدا می‌کرد. آن‌ها به قدر کافی از مشکلات معیشتی رنج می‌برند پس چه گناهی کردند که از حداقل امکانات ارتباطی هم برخوردار نباشند. وضعیت به گونه‌ای است که در بسیاری از روستاها برای مکالمات، مجبورند تلفن ثابت خود را به سقف خانه آویزان کنند تا ارتباط برقرار شود یا اینکه به پشت‌بام برای صحبت و تلفن همراه بروند.

این عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه بسیاری از روستاها بعد از تبدیل شدن به شهرستان هم با توسعه مخابراتی روبرو نبوده‌اند، گفت: وضعیت آنتن‌دهی تلفن همراه در مراکز استان‌ها بهتر نشده است که این مشکلاتی را بوجود آورده است. در حوزه خدمات مخابراتی و پست بانک هم در دو سال اخیر پیشرفت چندانی نداشتیم به طوری که نیروهای مخابراتی و کارگزاران مخابرات در حالت بلاتکلیفی و بی‌انگیزگی هستند. مردم انتظارات بیشتری برای ارتباط اینترنت با سرعت بیشتر هستند اما شاهدیم که در بسیاری از روستاها کارهای اینترنتی تعطیل شده است.

نگهبان سلامی با انتقاد از عدم راه‌اندازی دولت الکترونیک در روستاها گفت: انتظار ما این است که وزیر وارد فاز عملیاتی شود. ما در روستاها پست بانک را راه‌اندازی کردیم اما بسیاری از روستاها ITM ندارند، حتی مجبورند یارانه‌شان را از دستگاه‌های موجود در شهرها دریافت کنند.

وی در پایان گفت: علیرغم تأکید برنامه ششم برای آموزش الکترونیک این اتفاق رخ نداده است. اکنون به دلیل عدم توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و به دنبال آن عدم ایجاد اشتغال شاهد مهاجرت روستاییان هستیم.
کد مطلب: 57001
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام