۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۶

آزمایش مینی‌اپ‌ها در گوگل سرچ و گوگل اسیستنت

ایتنا- شرکت گوگل در حین کنفرانس I/O 2019 از اضافه شدن قابلیت‌های جدید به گوگل سرچ خبر داد. این قابلیت‌های جدید، مینی‌اپ‌ها یا اپلیکیشن‌های کوچک نام دارد.
آزمایش مینی‌اپ‌ها در گوگل سرچ و گوگل اسیستنت
گوگل به تازگی کنفرانس توسعه دهنده I/O 2019 را در شهر سان‌فرانسیکو برگزار کرد و در مورد فناوری‌ها و دستاوردهای مختلف خود صحبت کرد.

در این همایش اعلام شد که قرار است قابلیت‌های جدیدی به گوگل سرچ و گوگل اسیستنت اضافه شود. این قابلیت‌های جدید، مینی‌آپ یا اپلیکیشن‌های کوچک نام دارد که امکان انتقال محتوای زنده و برقراری جریان تعاملی در بین سطوح را فراهم می‌کند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، این قابلیت جدید به احتمال زیاد در ماه ژوئن به بازار عرضه می‌شود.
شرکت گوگل اعلام کرده که این قابلیت برای یک زمان محدود و با هدف ارزیابی مفید بودن مینی‌اپ‌ها برای توسعه‌دهندگان و کاربران در اختیار افراد قرار خواهد گرفت ولی زمان اصلی آن در ماه ژوئن خواهد بود.
 
آلن هاروی، مدیر محصول گوگل سرچ اظهار داشت: «این تجربه‌های شبیه به اپلیکیشن و تعاملی به کاربران کمک می‌کند که بتوانند اطلاعات مورد نظر خود را با سرعت بیشتری پیدا کنند. مینی‌اپ‌ها با هدف رفع نیازهای کاربران طراحی شده‌اند و بهترین کارایی را از خود به نمایش خواهند گذاشت.»
 
گوگل اسیستنت 
وقتی اپلیکیشن‌های کوچک یا مینی‌اپ‌ها در سرچ و گوگل اسیستنت اجرا شوند، می‌توانند ورودی بگیرند و به آن ورودی واکنش نشان دهند.
آنها به گونه‌ای به‌روزرسانی می‌شوند که بتوانند محتوای زنده را نمایش دهند. همچنین می‌توانند با صفحه نمایش‌های هوشمند مانند "Home Hub" گوگل سازگار شوند.
این اپلیکیشن‌های کوچک برای سایز صفحه نمایش و قابلیت لمسی نمایشگرها بهینه‌سازی شده است.
 
به عنوان مثال کاربرد این مینی‌اپ‌ها در یک شرکت ارسال مرسولات می‌تواند رهگیری شماره بسته‌بندی باشد. در صورتی که استثنایی در مورد ارسال بسته‌ها وجود داشته باشد، کارکنان شرکت می‌توانند آن استثناء را نفهمند.

وظیفه اصلی این اپلیکیشن‌های کوچک رسیدن سریع به اطلاعات و انجام سریع کارهاست. امکان انجام اعمال غیرقانونی، مضر، مخرب و نادرست با این مینی‌اپ‌ها وجود ندارد و فقط می‌توان در راستای هدف اصلی و نهایی سازمان از آنها استفاده کرد.
 
کد مطلب: 56789
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است