۰
plusresetminus
يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۰

هوش مصنوعی مایکروسافت با کمترین آموزش، گفت‌وگوهای واقع‌گرایانه‌ای ایجاد می‌کند

ایتنا- مایکروسافت به‌تازگی موفق به طراحی هوش مصنوعی ویژه‌ای شده است که می‌تواند در مدت‌زمانی کوتاه گفت‌وگوهای واقع‌گرایانه‌ای را ایجاد کند.
هوش مصنوعی مایکروسافت با کمترین آموزش، گفت‌وگوهای واقع‌گرایانه‌ای ایجاد می‌کند
مایکروسافت به‌تازگی موفق به طراحی هوش مصنوعی ویژه‌ای شده است که می‌تواند در مدت‌زمانی کوتاه گفت‌وگوهای واقع‌گرایانه‌ای را ایجاد کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، تبدیل متن به گفتار این روزها بسیار هوشمند شده است، اما یکی از مشکلات اساسی بر سر راه این فناوری آن است مدت‌زمان و منابع زیادی برای تمرین و تولید خروجی صدای طبیعی نیاز است.
با این‌ وجود به نظر می‌رسد که مایکروسافت و محققان چینی برای برطرف کردن این مشکل به راه حل جالبی دست یافته‌اند. آنها موفق به طراحی و ساخت هوش مصنوعی متن به گفتار ویژه‌ای شده‌اند که می‌تواند با استفاده از 200 نمونه صدا و تطابق رونوشت‌ها گفتاری نزدیک به واقعیت تولید کند.
 
 
 
این سیستم تا حدودی به شبکه‌های عصبی عمیقی به نام ترانسفورمرز وابسته است که می‌توانند تا حدودی از نورون‌های مغز تقلید کنند. ترانسفورمرز هر خروجی و ورودی را مانند لینک‌های سیناپسی می‌سنجد و به‌ این‌ ترتیب به آنها کمک می‌کند تا حتی جملات پیچیده و طولانی را به‌صورت کاملاً مؤثری پردازش کنند.
ترکیب این سیستم با فناوری نویز گیر این هوش مصنوعی، توانایی آن را از حد انتظار فراتر برده است.
 
البته نتیجه کار باوجود اندک صدای روباتیک این هوش مصنوعی چندان کامل نیست، اما میزان دقت تلفظ کلمات آن در حدود 99.84 درصد است.
علاوه بر این، دسترسی به فناوری تبدیل متن به گفتار با استفاده از این فناوری جدید بهبود خواهد یافت. نیازی نیست که برای دریافت صدا واقعی از جانب این هوش مصنوعی تلاش کنید و به‌راحتی می‌توانید این فناوری را در اختیار کمپانی‌های کوچک و به‌خصوص غیرحرفه‌ای‌‌ها قرار بدهید.

این امر همچنین برای آینده نیز کاربرد فراوان دارد و محققان امیدوارند که از این سیستم برای تمرین دادن داده‌های هماهنگ نشده استفاده کنند و به‌این‌ترتیب تلاش کمتری برای ایجاد دیالوگ‌های واقع‌گرایانه انجام دهند.
 
کد مطلب: 56780
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام