۰
plusresetminus
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲

درگیری دولت آمریکا و چین بر سر اطلاعات پهپادها

ایتنا- وزارت امنیت داخلی ایالات‌ متحده به تازگی با انتشار اخطاری اعلام کرد که پهپادهای ساخت کشور چین احتمالاً اطلاعات پروازشان را به تولیدکنندگان خود ارسال می‌کنند و آنها نیز این اطلاعات را در اختیار افراد سوم شخص قرار می‌دهند.
درگیری دولت آمریکا و چین بر سر اطلاعات پهپادها
وزارت امنیت داخلی ایالات متحده به تازگی با انتشار اخطاری اعلام کرد که پهپادهای ساخت کشور چین احتمالاً اطلاعات پروازشان را به تولیدکنندگان خود ارسال می‌کنند و آنها نیز این اطلاعات را در اختیار افراد سوم شخص قرار می‌دهند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، اطلاعات منتشرشده در سی ان ان حاکی از آن هستند که هشداری که به‌تازگی در رابطه با پهپادهای چینی از سوی وزارت دفاع ایالات‌ متحده ارائه شده است به کمپانی‌ها و سازمان‌ها اخطار می‌دهد که دولت ایالات‌ متحده در رابطه با هر فناوری‌ای که اطلاعات آمریکا را به قلمرو یک دولت اقتدارگرا که به سرویس‌های هوشمند خود اجازه بهره‌برداری از این آنها را می‌دهد مشکوک است.
 
بر اساس گزارش‌ها این هشدار سازمان‌هایی را با امنیت ملی سروکار دارند و کارکردهای آنها بسیار حیاتی است را شامل شده است، زیرا خطر جاسوسی از این منابع بسیار زیاد است.
این هشدار از این‌ جهت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌شود که بدانیم پهپادها در ایالات‌ متحده مصارف بسیار زیادی در زمینه‌های متعدد از قبیل اجرای قانون تا پاسخ سریع به مأموریت‌ها و تحویل دارو دارند
 
 پهپاد
 
این هشدار تولید کننده ویژه‌ای را مدنظر قرار نداده است، اما بر اساس اطلاعات منتشر شده در سی ان ان، حدود 80 درصد از پهپادهای ایالات‌ متحده و کانادا توسط شرکتی به نام DJI ساخته می‌شوند.

مقامات DJI به نقل از رویترز اعلام کرده‌اند که: «امنیت فناوری ما به‌صورت مستقل توسط دولت ایالات‌ متحده و تجارت‌های سرآمد این کشور تائید شده است.»
همچنین این کمپانی ادعا کرده است که به مشتریانش بر داده‌های جمع‌آوری‌شده، ذخیره‌شده و انتقال‌ یافته کنترل کامل دارند.
 
این هشدار تنها یک هفته بعد از دستور ترامپ مبنی بر ممنوعیت فروش و استفاده از ابزار تلکامی صادر شد که امنیت ملی را به خطر می‌اندازد.
همچنین ممنوعیت‌های تعیین‌شده برای کمپانی‌های دیگر کشور چین مانند هواوی و زدتی‌ای شرایط را برای این سری از کمپانی‌ها با مشکل مواجه کرده است.
 
کد مطلب: 56750
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام