۱
۰
plusresetminus
سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

یک میلیون دلار برای لپ‌تاپ آلوده به بدافزاری خطرناک!

ایتنا - یک هنرمند لپ‌تاپی آلوده به برخی از مخرب‌ترین ویروس‌های جهان از جمله ویروس «واناکری» را با قیمت یک میلیون دلار برای فروش در یک حراجی هنری عرضه کرده است.
یک میلیون دلار برای لپ‌تاپ آلوده به بدافزاری خطرناک!

یک لپ‌تاپ آلوده به برخی از مخرب‌ترین بدافزارهای ساخته شده، بسیار خطرناک به نظر می‌رسد. اما یک هنرمند چنین ماشینی ابداع کرده و آن را با قیمت یک میلیون دلار معرض فروش قرار داده است.

جالب آنکه چنین لپ‌تاپی در وب تاریک عرضه نشده بلکه در یک حراجی هنری آنلاین برای فروش ارائه شده است. در حال حاضر قیمت پیشنهادی برای این دستگاه حدود ۱.۲ میلیون دلار است.

به گزارش ایتنا از مهر، «گائو او دانگ» این لپ‌تاپ را ابداع کرده و «تداوم آشفتگی» نامیده است. اثر هنری مذکور در حقیقت یک سامسونگ نت بوک قدیمی با سیستم عامل ویندوز ایکس پی است که آلوده به ۶ مورد از خطرناک‌ترین بدافزارها جهان است. به گفته دانگ ویروس‌های موجود در این دستگاه در مجموعه خسارتی ۹۵ میلیارد دلاری در جهان به بار آورده‌اند.

یکی از ویروس‌های به کار رفته در این لپ تاپ، باج افزار «WannaCry» است. علاوه بر آن ویروس‌هایی قدیمی مانند بدافزار ۲۰ ساله ILOVEYOU در لپ تاپ وجود دارد.
هرچند به نظر می‌رسد فروش چنین دستگاهی خطرناک باشد اما دانگ ادعا می‌کند احتیاط‌های لازم برای جلوگیری از گسترش ویروس‌های موجود در دستگاه را انجام داده است.

به نوشته وب سایت حراجی که این لپ‌تاپ را عرضه کرده؛ دستگاه مذکور کاملاً ایزوله است تا از گسترش ویروس‌های آن جلوگیری کند.
همچنین خالق این اثر هنری هشدار داده لپ‌تاپ مذکور فقط به دلایل آکادمیک ابداع شده است.
کد مطلب: 56745
نام شما
آدرس ايميل شما


Mohammad
feedback
ویروس، کلمه اشتباهی است. باید از واژه "بدافزار" یا "مخرب" استفاده کنید.
امروزه ویروس های بخشی از Malware ها هستند. همانطور که باج افزار ها نیز بخشی از Malware ها هستند.
نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است