۰
plusresetminus
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۹

گوشی بلاکچین جدید و ارزان‌تر HTC یک گره بیتکوین کامل را اجرا خواهد کرد

چن در بیانیه‌ای گفت که: «گره‌های کامل مهم‌ترین بخش در استحکام شبکه بیتکوین هستند و ما کار را برای هر کسی که می‌خواهد یک گره را اجرا کند آسان کرده‌ایم؛
گوشی بلاکچین جدید و ارزان‌تر HTC یک گره بیتکوین کامل را اجرا خواهد کرد
HTC به طور جدی ایده گوشی بلاکچین خود را دنبال می‌کند.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از مشبل، این شرکت عرضه یک گوشی جدید بلاکچین با نام  Exodus 1sرا اعلام کرده است.  Exodus 1s، در مقایسه با مدل قبلیش  Exodus 1که 699 دلار قیمت داشت، گوشی ارزان‌تری است، ولی به یک قابلیت مهم نیز مجهز شده است که قبلا وعده آن داده شده بود: قابلیت گره بیتکوین کامل.  
 
گوشی  HTC Exodus 1s  که اخیرا توسط فیل چن ، مدیر ارشد غیرمتمرکز شرکت HTC، در نیویورک معرفی شد با قیمت حدود 250 تا 300 دلار و در سه ماهه سوم 2019 عرضه خواهد شد.
 
هیچ مشخصاتی از این گوشی اعلام نشده است، ولی خبر مهم این است که هر گوشی  HTC Exodus 1s قابلیت‌های گره بیتکوین کامل را خواهد داشت.
چنین چیزی ممکن است چندان مفهوم نباشد، حتی برای استفاده‌کنندگان از ارزهای رمزپایه که اکثریت عمده آنها یک گره کامل را اجرا نمی‌کنند، ولی مفاهیم ضمنی مهمی برای اکوسیستم بیتکوین دارد.  
 
چن در بیانیه‌ای گفت که: «گره‌های کامل مهم‌ترین بخش در استحکام شبکه بیتکوین هستند و ما کار را برای هر کسی که می‌خواهد یک گره را اجرا کند آسان کرده‌ایم؛ گره مشخصا یک کامپیوتر، و در مورد مد نظر ما موبایل، است که در یک شبکه بیتکوین جهانی مشارکت می‌کند تراکنش‌ها و بلوک‌ها را در همه جا منتشر می‌کند، که مبنا و تعریف بنیادین سیستم پول همتا به همتا است.»
 
اجرای یک گره بیتکوین کامل به معنای داشتن یک کپی از کل تاریخچه بلاکچین بیتکوین بر روی دستگاه، و همچنین اجرای یک کلاینت بیتکوین، است، که بدان معناست که شما می‌توانید تراکنش‌ها را ارسال کنید. انجام این کار ضروری نیست (یعنی ارسال و دریافت بیتکوین‌ها، شما می‌توانید صرفا از نرم‌افزار کیف پول استفاده کنید)، ولی، اگر افراد بیشتری بتوانند گره خودشان را اجرا کنند، این می‌تواند بیتکوین را تمرکززدایی‌شده‌تر کند.
 


مشکلی که در رابطه با اجرای یک گره کامل بر روی کامپیوترتان، چه برسد به گوشیتان، وجود دارد این واقعیت است که بلاکچین بیتکوین بسیار بزرگ است (در زمان نگارش این متن بیش از 200GB ) و همگام‌سازی بلاکچین ممکن است زمان زیادی بگیرد. همچنین اگر نمی‌خواهید از قافله عقب بمانید همیشه باید گوشیتان به اینترنت متصل باشد (و داده‌های زیادی را ارسال یا دریافت کنید) چرا که در این مورد نیز همگامسازی بلاکچین زمان زیادی می‌برد. این باعث می‌شود که مدام حجم زیادی از دیتا و عمر باتری از گوشیتان بیرون کشیده شود.
 
HTC گفته که به زودی جزئیات بیشتری درباره این گوشی ارائه خواهد کرد. اما به هر حال این نکته را باید به خاطر داشت که این گوشی ماینینگ بیتکوین انجام نخواهد داد؛ ماینینگ با اجرای یک گره فرق می‌کند و به توان رایانشی به مراتب بیشتری نیاز دارد که یک یک گوشی اصلا از عهده آن بر نمی‌آید.
  
کد مطلب: 56643
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام