کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آزمایش موفقیت‌آمیز لیزر توسط نیروی هوایی آمریکا

سايت خبری ايتنا , 31 ارديبهشت 1398 ساعت 12:11

ایتنا- این سیستم، نمایشگر لیزری پرانرژی خودنگهدار است که از زمین روی هواپیماهای جنگی نصب می‌شود و برای پرتاب یا شلیک چندین موشک به صورت همزمان و در حال پرواز مورد استفاده قرار می‌گیرد.


نیروی هوایی ارتش ایالات متحده اعلام کرد که به تازگی آزمایش جدیدی را با موفقیت پشت سر گذاشته است. این آزمایش در زمینه لیزر و فناوری مربوط به آن انجام شده است.
این تیم لیزری برای پرتاب چند موشک در هنگام پرواز هواپیما کاربرد دارد و سیستم مورد بحث روی هواپیما سوار می‌شود و برای حفاظت از دستگاه در برابر حملات مورد استفاده قرار می‌گیرد. گفتنی است که آغاز به کار پروژه این لیزر، سال 2016 بود.

به گزارش ایتنا به نقل از ورج، آزمایشگاه پژوهشی نیروی هوایی آمریکا این آزمایش را در قالب یک عملیات در نیومکزیکو انجام داد.
شایان ذکر است که این آزمایش به تازگی انجام نشده است و تاریخ انجام آن در ماه آوریل ثبت شده است. نامی که برای این سیستم انتخاب شده "SHiELD" است.
 
"SHiELD" به معنای نمایشگر لیزری پرانرژی خودنگهدار است که از زمین روی هواپیماهای جنگی نصب می‌شود و برای پرتاب یا شلیک چندین موشک به صورت همزمان و در حال پرواز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ژنرال ویلیام کولی، فرمانده آزمایشگاه پژوهشی نیروی هوایی آمریکا، اظهار داشت که این آزمایش، گامی بلند در راستای پیشرفت و رشد سیستم‌های انرژی هدایت شده و حفاظت در برابر حملات است.

 سیستم لیزر نیروی هوایی آمریکا

نحوه طراحی این سیستم به شکلی که باید روی هواپیما سوار شود و برای پرتاب موشک‌های هوا به هوا و زمین به هوا کاربرد دارد.
این سیستم سه جزء یا قطعه اصلی دارد. این سه جزء، سیستم لیزر، سیستم کنترل برای هدایت لیزر و ابزار نگهدارنده‌ای است که روی جنگنده سوار می‌شود.
 
این آزمایشگاه چند مورد از مزایای این سیستم را هم ذکر کرده که عبارت است از:
- دقت بالا و سرعت بی‌نظیر در هدف‌گیری
- عدم محدودیت
- فراهم کردن امکان هدف‌گیری مجدد برای خلبان برای افزایش سرعت شلیک و زدن
- می‌تواند آب و هوا را برای نشانه‌گیری در نظر بگیرد و کارایی را با آب و هوا تطبیق پیدا می‌کند
 


کد مطلب: 56570

آدرس مطلب: https://www.itna.ir/news/56570/آزمایش-موفقیت-آمیز-لیزر-توسط-نیروی-هوایی-آمریکا

ايتنا
  https://www.itna.ir