۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸

فروشگاه مواد مخدر در وب تاریک تعطیل شد

متهمان صرفا به گرفتن مبلغی به عنوان کمیسیون از فروش مواد و سرقت داده‌ها راضی نبودند، بلکه تصمیم به سرقت تمام ارز مجازی مشتریانشان هم گرفته بودند.
فروشگاه مواد مخدر در وب تاریک تعطیل شد
کار برای مدیران سایتهایی که از بازارهای وب تاریک غیرقانونی برای سرقت ارز مجازی کاربرانشان استفاده می‌کنند دشوارتر شده است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، حدود یک هفته پس از آنکه Wallstreet Market (به عنوان یکی از بزرگترین بازارهای آنلاین غیرقانونی همراستا با Silk Road) به شکلی مشکوک به حالت تعمیر و نگهداری رفت، مسئولان آلمانی کار این سایت را متوقف کرده و اپراتورهای احتمالی آن را دستگیر کرده‌اند. پلیس می‌گوید که سه فردی که اکنون در بازداشت هستند نه تنها مدیریت سایت را بر عهده داشتند بلکه نقشه کلاهبرداری از پیش تعیین شده را در سر داشتند.
 
به عبارت دیگر، متهمان به صرفا گرفتن مبلغی به عنوان کمیسیون از فروش مواد و سرقت داده‌ها راضی نبودند، بلکه تصمیم به سرقت تمام ارز مجازی مشتریانشان هم گرفته بودند.
 
با بازدید از این سایت در تاریخ 3 ماه، که از طریق Tor قابل دسترسی است، اعلان توقیف از سوی پلیس قابل مشاهده است.
 

در بیانیه مطبوعاتی آن جزئیاتی درباره این توطئه ذکر شده است:
 
«به عنوان بخشی از تفتیش خانه‌های مظنونان مبلغ بیش از 550000 یورو به همراه ارزهای رمزپایه بیتکوین و مونرو در مبالغ 6 رقمی کشف شد، و چند وسیله نقلیه موتوری و برخی مدارک دیگر، به ویژه کامیپوترها و انتقال‌دهنده‌های داده‌ها کشف شدند».
 
همچنین در این بیانیه آمده است: «در آمریکا، در طی تحقیقات انجام شده توسط دادستان لوس آنجلس، دو نفر از بزرگترین تامین‌کنندگان مواد مخدر در بازار آنلاین غیرقانونی «بازار وال استریت» شناسایی و دستگیر شدند. در تفتیش از خانه متهمان آمریکایی، سلاحهای غیرقانونی و میلیونها دلار پول نقد علاوه بر مواد مخدر کشف و ضبط شد».  
 
همچنین در دادخواست کیفری وزارت دادگستری آمریکا جزئیات بیشتری درباره ابعاد مختلف این بازار که اکنون تعطیل شده است منتشر شد. از جمله اینکه این بازار با 5400 خرده‌فروش و 1150000 مشتری در ارتباط بود.
 
 
 
کد مطلب: 56486
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره استخراج ارز مجازی چیست؟
به نفع کشور است
به ضرر کشور است
اهمیتی ندارد
چیزی در باره آن نمی‌دانم