۰
plusresetminus
شنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۷

هوشمندترین اتومبیل کیا که بدون راننده حرکت می‌کند +‌ ویدیو

ایتنا - برای HabaNiro سیستمی با نام READ در نظر گرفته شده است که با استفاده از هوش مصنوعی نشانه‌های رفتاری مسافران خودرو را شناسایی می‌کند تا بتواند در مورد وضعیت احساسی و روانی آنها بهترین تصمیم را بگیرد.
هوشمندترین اتومبیل کیا که بدون راننده حرکت می‌کند +‌ ویدیو
شرکت کره‌ای کیا که این روزها به یکی از بزرگترین خودروسازان جهان تبدیل شده است در نمایشگاه «نیویورک اتو شو 2019» مدل مفهومی محصول جدیدی را با نام HabaNiro در معرض دید عموم قرار داد که از آن می‌توان به عنوان اتومبیلی برای آینده یاد کرد.

به گزارش ایتنا به نقل از دیجیتال‌ترندز، این خوروی کوچک بدون صندوق در خانواده نیمه شاسی‌بلندها یا کراس‌اورها طبقه‌بندی می‌شود و طراحی آن به گونه‌ای است که می‌تواند بدون دخالت انسان مسیر مبدا تا مقصد را بپیماید.

زمانی که این خودرو در حالت رانندگی خودکار قرار می‌گیرد، شرکت کیا برای راننده یک صفحه نمایش لمسی و هوشمند را به نمایش می‌گذارد که تمام سطح شیشه جلوی اتومبیل را می‌پوشاند و همچنین سرنشینان در تمامی شرایط می‌توانند از طریق ابزارهای دیجیتالی که داخل در تعبیه شده است دمای هوا را به بهترین شکل برای خود تغییر دهند.

برای HabaNiro سیستمی با نام READ در نظر گرفته شده است که شرکت کیا نخستین بار آن را در نمایشگاه بین‌المللی CES 2019 در معرض دید عموم قرار داد. این سیستم با استفاده از هوش مصنوعی نشانه‌های رفتاری مسافران خودرو را شناسایی می‌کند تا بتواند در مورد وضعیت احساسی و روانی آنها بهترین تصمیم را بگیرد. به گفته کیا، سیستم مذکور بر اساس حالات روحی سرنشینان خود متناسب‌ترین رایحه، موسیقی و دمای هوا را پخش می‌کند تا آنها احساس خوبی داشته باشند.

این سیستم همچنین یک نمایشگر هوشمند را جایگزین آیینه وسط اتومبیل کرده است تا تمام اطلاعات با جزییات کامل در اختیار راننده قرار بگیرد و او بتواند به فضای پشت اتومبیل اشراف کامل داشته باشد. شرکت کیا هنوز جزییات دقیقی در مورد توان موتور این اتومبیل منتشر نکرده است. ولی گفته می‌شود که این خودروی برقی با هر بار شارژ کامل باتری می‌تواند معادل 300 مایل حرکت کند.

در اینجا می‌توانید نخستین تصویر ویدیویی منتشر شده از هوشمندترین اتومبیل کیا را مشاهده کنید.
کد مطلب: 56482
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير