۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۵

قابلیت داستان‌سرایی برای کودکان در گوگل اسیستنت

ایتنا- دستیار هوشمند گوگل در دستگاه‌های اندروید و iOS قابلیت داستان‌سرایی برای کودکان را دریافت می‌کند.
قابلیت داستان‌سرایی برای کودکان در گوگل اسیستنت
یکی از بهترین هدایا برای کودکان کتاب و خصوصا کتاب‌های داستان است. این کتاب‌ها باعث افزایش هوش و توان تحلیل در آنها می‌شود. علاوه بر این داستان‌های زیبا، به توانایی آنها در سخن گفتن نیز کمک قابل توجهی می‌کند. شرکت گوگل با در نظر گرفتن این موارد، امکان داستان‌سرایی را به گوگل اسیستنت اضافه کرده است.
 
 
به گزارش ایتنا و به نقل از ونچربیت، پیش از اینکه داستان‌ها به صورت مکتوب بین مردم دست به دست نوشته شود، به صورت شفاهی و سینه به سینه  نقل می‌شد تا به نسل بعدی می‌رسید. گوگل نیز با استفاده از قابلیت شنیداری کودکان تلاش دارد به افزایش درک و یادگیری آنها کمک کند و به همین خاطر قابلیت جدیدی را به گوگل اسیستنت اضافه کرده است. از این به بعد گوگل اسیستنت در دستگاه‌های اندروید و iOS می‌تواند برای کودکان داستان بخواند.
 
پدر و مادرها می‌توانند با استفاده از این قابلیت جدید به همراه کودکانشان به داستان‌ها گوش فرا دهند و لذت ببرند. این قابلیت "Tell me a story" نام دارد. داستان‌ها از منابع مخصوص گرفته می‌شود و دستگاه‌های اندروید و iOS می‌توانند از این قابلیت استفاده کنند. ویژگی داستان‌سرایی به تازگی به زبان انگلیسی و در کشورهای آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا و هند آغاز به کار کرده است.
 
برای اینکه گوگل اسیستنت شروع به نقل داستان کند، کودک یا والدین باید به دستیار هوشمند بگویید. "Hey Google, tell me story"  یا "Hey Google, tell me a bedtime story" تا بیش از 20 داستان در دسترس آنها قرار گیرد و آنها مورد دلخواه خود را انتخاب کنند. توجه داشته باشید که می‌توانید اخرین نسخه "Google Play Bodes" را برای اندروید و iOS نصب کنید.
 
اریک لیو، مدیر تولید گوگل اسیستنت، در یک پست وبلاگی اذعان داشت: «کاربران در هر جایی می‌توانند از این قابلیت جدید استفاده کنند. اصلا مهم نیست که کجا هستید یا چگونه به این موارد گوش می‌دهید، گوگل اسیستنت همیشه در کنار شماست.» گفتنی است که گوگل تنها شرکتی نیست که اقدام به تولید محتوا برای کودکان کرده است و آمازون نیز گام‌های مشابهی برداشته است.
 
کد مطلب: 56419
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام