۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۲

خروج ایسوس از بازار تبلت و سقوط فروش کلی تبلت های اندرویدی

ایتنا- تولیدات خط تولید ایسوس زن پد در مواجهه با رقابت فزآینده‌ایپدها در حال متوقف شدن است و ایسوس ازاین‌پس تمرکز خود را به ساخت تلفن‌های همراه هوشمند معطوف خواهد کرد.
خروج ایسوس از بازار تبلت و سقوط فروش کلی تبلت های اندرویدی
تولیدات خط تولید ایسوس زِن پد در مواجهه با رقابت فزآینده اآپدها در حال متوقف شدن است و ایسوس از این‌ پس تمرکز خود را به ساخت تلفن‌های همراه هوشمند معطوف خواهد کرد.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی techrepublic، فروش تبلت‌ها برای مدتی کاهش چشم‌گیری پیدا کرد، اما این حال آیپدها هنوز با در اختیار داشتن 26.6 درصد از سهم بازار در سه‌ماهه سوم سال 2018 همچنان میلادی سردمدار این بازار هستند.
سامسونگ 14.4 درصد از سهم بازار را در این بازه زمانی به خود اختصاص داده بود، و شرکت‌های دیگر نظیر آمازون، هواوی و لنوو به ترتیب 12، 8.9 و 6.3 درصد از بازار را در اختیار داشته‌اند که در این میان تنها هواوی افزایش فروش را تجربه کرده است.
 
بازار تبلت‌های اندروید از مدت‌ها قبل با افت شدیدی مواجه شده است و دلیل اصلی این امر هم سری تبلت‌های اندرویدی آمازون فایر بوده است که با قیمت بسیار پایین بازار را از رقبایش ربوده است.
به‌ این‌ ترتیب با توجه به قیمت بسیار پایین تبلت‌های آمازون و نیز تبدیل‌شدن تبلت‌های اندرویدی به ماشین‌هایی که تنها برای تماشای ویدیو مورداستفاده قرار می‌گیرند، می‌توان نتیجه گرفت که بازار تبلت‌های اندروید برای یک تولیدکننده چندان جذاب نیست.

 


البته تجربه اندروید روی تبلت‌ها هم همیشه خوب نبوده است و برخی از نرم‌افزارهای اندرویدی در تبلت تنها به‌صورت نسخه‌های بزرگ‌شده تلفن همراه دیده شده‌اند، و حتی برخی از آنها در اندازه صفحه نمایش تلفن‌های همراه اجرا شده و فضای اضافی را با سفیدی بلااستفاده‌ای پرکرده‌اند.
عدم وجود تجربه‌ای ثابت از اندروید روی تبلت‌ها همیشه برای این بازار با خسارات زیادی همراه بوده است.

با این‌ وجود، این روزها گزینه جدیدی به روی مخاطبان دستگاه‌های سیار با صفحه نمایش بزرگ گشوده شده است و آن‌ هم استفاده از تلفن‌های همراه خم شونده(انعطاف‌پذیر) است.
اگر چه قیمت این محصولات به علت نوآوری آنها هنوز بسیار زیاد بوده و برای همه اقشار جامعه مناسب نیست، اما در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم شاهد ساخت تلفن‌های خم شونده میان رده باقیمتی بسیار ارزان‌تر از نسخه‌های مشابه فعلی باشیم.
 
کد مطلب: 56371
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای