۰
plusresetminus
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵

امکانات جدید مانند ترجمه همزمان برای نرم‌افزار گوگل لنز

ایتنا- گوگل لنز به امکانات جدیدی نظیر ترجمه همزمان و موقعیت‌یابی رستوران‌ها مجهز شده است که اتکا به نرم‌افزارهای مشابه را به حداقل رسانده است.
امکانات جدید مانند ترجمه همزمان برای نرم‌افزار گوگل لنز
گوگل لنز به امکانات جدیدی نظیر ترجمه همزمان و موقعیت‌یابی رستوران‌ها مجهز شده است که اتکا به نرم‌افزارهای مشابه را به حداقل رسانده است.
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی engadget، گوگل لنز بسیار هوشمند عمل می‌کند و خلاقیت گوگل در ساخت این محصول بسیار بالا بوده است، اما متأسفانه امکانات این نرم‌افزار در شرایط فعلی بسیار محدود است و در بیشتر مواقع کاربران را به استفاده از نرم‌افزارهای دیگر ترغیب می‌کند.

با این‌ حال کاربران ممکن است دیگر به این نرم‌افزارهای معرفی‌شده نیازی نداشته باشند زیرا گروه 9to5Google شواهدی را عرضه کرده است که نشان می‌دهد که این نرم‌افزار می‌تواند به‌زودی میزبان قابلیت‌هایی نظیر پالایه‌هایی که با هدف انجام وظایف واقعیت افزوده خاصی ساخته‌شده‌اند، باشد.
 
یکی از قابلیت‌های اصلی معرفی‌شده برای این نرم‌افزار فیلتر "ترجمه" است که می‌تواند به‌صورت خودکار یک‌زبان را شناسایی کرده و به‌جای کپی کردن متن و درخواست برای استفاده از نرم‌افزار ترجمه گوگل، به‌صورت همزمان آن را برای کاربر ترجمه کند.
 
 گوگل لنز
 

همچنین شواهدی مبنی بر وجود فیلتر "غذاخوری" وجود دارد که رستوران‌های اطراف و غذاهای محبوب را جست‌وجو می‌کند. همچنین فیلتر "خرید کردن" نیز با تمرکز بر کالاهای عمومی ایجادشده است.

به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد از این‌ پس به‌جای جست‌وجوی درهم، بازه‌ای از جست‌وجوهای تخصصی را به کاربران این سرویس پیشنهاد بدهد.
 
البته باید به خاطر داشت که هنوز مشخص نیست که چه زمانی نسخه به‌روز شده لنز به کاربران خواهد رسید. با این‌ حال از آنجایی‌ که کنفرانس I/O به‌زودی برگزار خواهد شد، امیدواریم که گوگل این قابلیت‌های جدید را در این اجلاس برای عموم رونمایی کند.
 
کد مطلب: 56364
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام