۰
plusresetminus
دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱

پیام‌رسان ایمن دولتی در فرانسه

ایتنا - دولت فرانسه یک اپلیکیشن پیام‌رسان مخصوص کارمندان دولت عرضه کرده است. این پیام‌رسان علاوه بر رمزگذاری تمام پیام‌ها و بررسی ضمائم با آنتی ویروس، اطلاعات را داخل کشور ذخیره می‌کند.
پیام‌رسان ایمن دولتی در فرانسه

فرانسه همانطور که وعده داده بود یک اپلیکیشن چت مخصوص دولت عرضه کرده است.
این کشور یک نسخه بتا از اپلیکیشن Tchap را عرضه کرده است. این اپلیکیشن به مقامات دولتی کمک می‌کند از طریق اندروید،iOS و وب با یکدیگر به طور ایمن‌تر از پیام رسان های معمول ارتباط برقرار کنند.

به گزارش ایتنا از مهر، تمام چت های خصوصی این پیام رسان به طور end-to-end رمز گذاری شده‌اند، از سوی دیگر یک نرم افزار آنتی‌ویروس تمام ضمائم را بررسی می‌کند. علاوه بر این موارد کل اطلاعات موجود در پیام‌رسان در فرانسه ذخیره می‌شوند.

همچنین برای ثبت نام در پیامرسان کافی است فرد آدرس ایمیل متعلق به دولت فرانسه را وارد کند. البته در این بخش مشکلات امنیتی وجود داشت.
«الیوت آلدرسون» یکی از محققان امنیتی کشف کرد قسمت کنترل آدرس ایمیل Tchapبه اندازه کافی دقیق نبود.

او موفق شده با وارد کردن آدرس@elysee.fr در اپلیکیشن ثبت نام کند. جالب آنکه پیام احراز هویت به آدرس ایمیل واقعی او ارسال شد. او از این طریق می‌توانست چت های عمومی را ببیند و به طور فرضی حتی با کارمندان دولت چت کند.

البته این محقق سایبری مشکل را به دولت اطلاع داد و در نهایت اختلال قبل از عرضه اپلیکیشن برطرف شد. سازمان دیجیتال فرانسه (DINSIC) تعهد کرده Tchap از جهت امنیتی و قابلیت کارکرد ارتقا یابد.
کد مطلب: 56334
نام شما
آدرس ايميل شما

تلفن همراه شما چه برندی است؟
آيفون
سامسونگ
هوآوی
شيائومی
نوکيا
موتورولا
ايسوس
ساير