۰
plusresetminus
دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶

همگرایی گوشی هوشمند، تبلت و غیره در عصر 5G

ایتنا- وقتی عصر5G آغاز شود، همگرایی بسیار خوبی بین دستگاه‌های مختلف مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت و کامپیوتر دسکتاپ به وجود خواهد آمد و تمامی دستگاه‌ها یک کار یکسان را انجام خواهند داد.
همگرایی گوشی هوشمند، تبلت و غیره در عصر 5G
کم‌کم به عصر5G نزدیک می‌شویم و تمامی دستگاه‌های موجود از جمله گوشی‌های هوشمند، تبلت و کامپیوترها به نوعی از این فناوری جدید بهره‌مند خواهند شد. یکی از موارد مهم و اساسی در این زمینه آن است که پیش‌بینی می‌شود درعصر5G دستگاه‌های مختلف به صورت واحد درآیند و همگی همگرا شوند و یک کار یکسان را انجام دهند.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از ونچربیت، فناوری تراشه هم در مرحله‌ای است که همگرایی در آن دارد به مرز ظهور می‌رسد و دیگر در حد فرضیه و تئوری نیست. درسال 2019، تراشه ARM می‌تواند درتمامی دستگاه‌ها از جمله گوشی هوشمند گرفته تا تبلت و لپ تاپ مورد استفاده قرار گیرد.
 
در حال حاضر برخی از لپ تاپ‌های ویندوزی و تبلت‌ها از تراشه‌های یکسان کوالکام استفاده می‌کنند و تا دوسال دیگر، انتظار می‌رود که شرکت اپل از پردازنده‌هایARM در تمامی دستگاه‌های خود استفاده کند.
علت همگرایی تراشه ها این است که پردازنده‌های موبایل به طور مداوم در حال رشد و پیشرفت هستند و لازم است که تمامی تراشه‌ها با آنها رشد کنند.
 

پیشرفت در هسته‌های کورتکس ARM به کوالکام این اجازه را داد که تراشه اسنپ‌دراگون8cx  را روانه بازار کند. این تراشه می‌تواند در لپ‌تاپ و تبلت مورد استفاده قرار گیرد. درحال حاضر همگرایی در دو مورد جلوه بیشتری دارد:
- صفحه نمایش
- نرم‌افزار
 
از نظر نرم‌افزار، سیستم عامل دستگاه‌های iOS  و macOS متفاوت است. اپلیکیشن های macOS امکان استفاده از تراشه‌های سری A و اپلیکیشن‌های iOS امکان استفاده از تراشه‌های اینتل را ندارند و این خلاف همگرایی است. در همگرایی، این موارد اصلاح خواهدشد.
 
چالش دیگری که وجود دارد مربوط به نمایشگرهاست ولی حل این چالش آسان‌تر است.
در سال جاری، سامسونگ و هواوی، گوشی‌های تاشویی را به بازار عرضه می‌کند که امکان تبدیل شدن به تبلت را دارد و این موضوع راهکار نسبتا خوبی برای از بین بردن عدم همگرایی است؛ زیرا گوشی‌های هوشمند تاشو هم گوشی و هم تبلت  است و از نظر صفحه نمایش یکپارچگی و همگرایی دارند.
 
کد مطلب: 56332
برچسب ها: 5G اینترنت 5G
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام