۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰

راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز بازیافت زباله‌های الکترونیکی جهان در خاورمیانه

ایتنا - مرکز تخصصی بازیافت زباله‌های الکترونیکی دبی موسوم به Enviroserve شعبه جدیدی با نام Recycling Hub راه‌اندازی کرده است که از آن به عنوان بزرگترین مرکز بازیافت زباله‌های الکترونیکی در جهان یاد می‌شود.
راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز بازیافت زباله‌های الکترونیکی جهان در خاورمیانه

بزرگترین تاسیسات بازیافت زباله‌های الکترونیکی جهان در فضایی به وسعت ۲۸۰ هزار فوت مربع در پارک صنعتی دبی واقع شده است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته قرار است تجهیزات برقی و الکترونیکی (WEEE)، سیستم‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات (ITAD)، سیستم‌های گازی مربوط به تجهیزات خنک کننده، و زباله‌های الکترونیکی تخصصی در آن بازیافت شوند.
 

این تاسیسات فناوری‌های بسیار پیشرفته‌ای را در اختیار گرفته است که آخرین استانداردهای اتحادیه اروپا را برای بازیافت زباله‌های الکترونیکی شامل می‌شود.
تاسیسات  Recycling Hub گنجایش بازیافت ۱۰۰ هزار تن زباله در طول سال را شامل می‌شود که از بین آنها ۳۹ هزار تن را زباله الکترونیکی شکل می‌دهند. این مرکز قادر است طیف‌ گسترده‌ای از زباله‌های مرتبط با تجهیزات برقی و الکترونیکی، از محصولات خانگی و کاربردی گرفته تا سیستم‌های تجاری و نظامی را بازیافت کند. از جمله دستگاه‌هایی که در این مرکز بازیافت می‌شوند می‌توان به سیستم‌های تهویه مطبوع، باتری‌ها، رایانه‌ها، لوازم خانگی، تلفن‌های همراه، و حتی هواپیماهای نظامی اشاره کرد. این تاسیسات یکپارچه همچنین مواد زاید تخصصی از جمله قوطی‌های آئروسل، لامپ‌های روشنایی، و محصولات مربوط به سیستم‌های خنک کننده گازی را هم بازیافت می‌کند.

منبع: همکاران سیستم
کد مطلب: 56232
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام