۰
plusresetminus
دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵

آنتی‌ویروس شیائومی؛ طعمه هکرها!

ایتنا - محققان و پژوهشگران فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که اپلیکیشن آنتی ویروسی که بر روی گوشی‌های شیائومی به صورت پیش فرض نصب شده، به هکرها اجازه نفوذ به اطلاعات کاربران را می‌دهد.
آنتی‌ویروس شیائومی؛ طعمه هکرها!


این روزها که امنیت سایبری و حفاظت از حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، کارشناسان امنیتی همواره در تلاشند تا با بررسی دقیق اپلیکیشن و دستگاه‌های الکترونیکی برندهای مختلف، حفره‌های امنیتی و آسیب پذیری‌های موجود در آنها را تشخیص داده و بدین ترتیب شرکت‌های توسعه دهنده مربوطه، با انتشار یک به‌روزرسانی نرم افزاری و امنیتی مشکل مذکور را برطرف کرده و به کاربران نیز هشدار دهند که مراقب نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به حریم خصوصی خود باشند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، حالا بر اساس تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت هکرنیوز، محققان و پژوهشگران امنیتی دریافته و اعلام کرده‌اند که اپلیکیشن آنتی‌ویروسی که به صورت پیش فرض بر روی گوشی‌های شیائومی نصب شده است، به هکرها این امکان را می‌دهد تا به حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند.

محققان با انتشار این گزارش دریافته‌اند که این آنتی‌ویروس برای مدت‌های طولانی به هکرها و مجرمان سایبری اجازه می‌داده است وارد حساب‌های کاربری دارندگان گوشی‌های چینی شیائومی شوند و از اطلاعات آنها برای سو استفاده کنند.

بر اساس تحقیقات مؤسسه چک پوینت، این آنتی‌ویروس پیش فرض در گوشی‌های شیائومی که Guard Provider نام دارد، از سه برنامه مختلف که شامل نرم افزارهای آنتی‌ویروس Avast ، AVL و Tencent می‌شود، تشکیل شده است.
کد مطلب: 56153
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای