۰
plusresetminus
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۵

اپل دانشمند ارشد هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرد

ایتنا- شرکت اپل که مدتی در چالش انتخاب مدیر برای بخش یادگیری ماشینی خود بود، به تازگی ایان گودفلاو ،دانشمند ارشد بخش هوش مصنوعی گوگل، را استخدام کرده است.
اپل دانشمند ارشد هوش مصنوعی گوگل را استخدام کرد
ایان گودفلاو، دانشمند سابق بخش هوش مصنوعی گوگل طی اطلاعیه‌ای در پیچ لینکدین خود اعلام کرد که تغییراتی در وضعیت شغلی وی اتفاق افتاده است.
گودفلاو پیش از این در گوگل مشغول به کار بود و سابقه موفقی نیز از خود در این بخش بر جای گذاشت و همین عامل هم باعث شد که شرکت اپل به سمت او کشیده شود.

به گزارش ایتنا به نقل از  اپل اینسایدر، اپل که لقب غول فناوری کوپرتینو را به خود اختصاص داده است، از فناوری‌ها و الگوریتم‌های یادگیری ماشینی در برخی اپلیکیشن‌ها از جمله پیشنهاد محتوا، تصویربرداری، سیری، امنیت بیومتریک و غیره استفاده می‌کند.
به تازگی اپل اعلام کرد که از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای پیشنهاد مقالات و نشریه در Apple News+ استفاده خواهد کرد.
 
گودفلاو در زمینه GAN یا شبکه مولد تخاصمی تخصص دارد. این تکنیک از دو شبکه عصبی رقیب (تولیدکننده و تفکیک‌کننده)  در مقابل یکدیگر استفاده می‌کند تا اطلاعات تولیدشده را از اطلاعات واقعی تمییز دهد.
گودفلاو در گوگل در این زمینه تلاش زیادی کرد و اطلاعات خوبی در زمینه پتانسیل امنیتی این شبکه‌ها به دست آورد.
 

شبکه‌های مولد تخاصمی گاهی برای ایجاد تصاویر و ویدیوهای «جعل عمیق» بکار می‌رود و ابزاری مفید در سیستم‌های هوش مصنوعی به حساب می‌آید.
اپل پژوهش‌های خود در این زمینه را در یک مقاله در سال 2016 منتشر کرد. از این سیستم می‌توان برای بهبود تشخیص درسیستم‌های بینایی کامپیوتر استفاده کرد.
 
گودفلاو در دانشگاه استنفورد وارد رشته علوم کامپیوتر شد و PhD خود را در زمینه یادگیری ماشینی از دانشگاه مونترال کانادا دریافت کرد.
وی عنوان کرد که کار او در گوگل و OpenAI، محدود شده است و درآمد سالیانه او از OpenAI، 800000 دلار بوده است.

اپل پیش از این، جان جیاناندریا، رییس سابق هوش مصنوعی و پژوهش گوگل را نیز برای رهبری امور مربوط به هوش مصنوعی در اپل به کار گرفت.
 
کد مطلب: 56148
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای