۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
موشک‌های فالکون‌هِوی:

وسیله نقلیه احتمالی انسان‌ها به کره ماه

ایتنا - مدیر ناسا می‌گوید موشک‌های فالکون هِوی (Falcon Heavy) ساخت اسپیس‌اکس می‌توانند برای انتقال انسان به کره ماه در سال ۲۰۲۴ مورد استفاده قرار بگیرند. در واقع این موشک نشان داده است که ۲۷ موتور آن می‌توانند بدون بروز مشکل با هم کار کنند.
وسیله نقلیه احتمالی انسان‌ها به کره ماه
به گزارش ایتنا به نقل از arstechnica، روز دوشنبه هفته گذشته، آقای جیم بریدنستین (مدیر ناسا) توضیح داد که انسان چطور در سال ۲۰۲۴ به کره ماه قدم خواهد گذاشت. البته این هدف، در هفته پیش از آن و در یک سخنرانی توسط مایک پنس (معاون رئیس جمهور ایالات متحده) به ناسا ابلاغ شده بود.
 
یکی از حضار از آقای بریدنستین پرسید که چرا ایده استفاده از موشک‌های خصوصی برای پرتاب آزمایشی بدون سرنشین فضاپیمای اوریون به ماه، غیرقابل‌اجرا بوده است. وی در پاسخ گفت این سازمان هوافضا، به گزینه‌های مختلفی می‌اندیشد؛ از موشک دلتا ۴ هِوی مربوط به مؤسسه ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی (United Launch Alliance) گرفته تا موشک فالکون هِوی ساخت شرکت اسپیس‌اکس یا احتمالاً ترکیبی از هر دو.
 
گفتنی است تا به حال تصور می‌شد که فقط سامانه پرتاب فضایی ناسا می‌تواند به طور مستقیم فضاپیمای اوریون را به مدار ماه بفرستد که آن را به گزینه برتر برای رساندن فضانوردان به ماه برای سال ۲۰۲۴ کرده بود. اما آقای بریدنستین گفت گزینه دیگری هم وجود دارد: یک موشک فالکون هِوی همراه با مرحله پیش‌رانش از نوع سرماشناختی موقتی (Interim Cryogenic) که توسط ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی ساخته شده است.
 
 
در نهایت، باید گفت که سیاست نقش مهمی بازی می‌کند. هنوز روشن نیست که آیا دموکراتها از چنین سیاستی که توسط دولت ترامپ مطرح شده حمایت می‌کنند یا نه؛ اگر چه آنها در گذشته به شرکت‌های فضایی خصوصی مانند اسپیس‌اکس تمایل بیشتری نشان داده‌اند.

با این حال، آقای بریدنستین بر گفته‌های مایک پنس مبنی بر اینکه «هدف» فرود آمدن بر ماه از «ابزار» نشستن بر ماه بسیار بااهمیت‌تر است، تأکید کرد. وی کارکنان ناسا را ​​تشویق نمود تا از این تغییر که می‌تواند زمینه‌ساز شتاب بخشیدن به فعالیتهای‌شان شود، استقبال کنند. او گفت: «این یک فرصت بزرگ و بسیار نادر است و باید قدر آن را بدانیم».
کد مطلب: 56145
نام شما
آدرس ايميل شما

هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای