۰
plusresetminus
شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
توسط دو دانشجوی چینی؛

کلاه نهصدهزار دلاری که سر اپل رفت!

ایتنا - دو دانشجوی چینی با ارائه آیفون‌های تقلبی به شرکت اپل و سوءاستفاده از قوانین گارانتی این شرکت حدود ۹۰۰ هزار دلار از این شرکت کلاهبرداری کرده‌اند.
کلاه نهصدهزار دلاری که سر اپل رفت!

دو دانشجوی کالج در ایالت اورگان آمریکا از طریق آیفون‌های تقلبی، حدود ۹۰۰ هزار دلار از اپل کلاهبرداری کرده‌اند. طی این کلاهبرداری «کوان جیانگ» و «یانگ یونگ ژو» آیفون‌های تقلبی را با کمک فردی از چین وارد آمریکا کرده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، این دو دانشجو با سو استفاده از طرح گارانتی اپل، آیفون‌های تقلبی را برای تعمیر به شرکت ارائه می‌کردند و در بسیاری از موارد یک آیفون اصلی به عنوان جایگزین نمونه خراب دریافت می‌کردند.
این دو دانشجو هزاران بار تحت پوشش برنامه گارانتی اپل نمونه‌های تقلبی آیفون را به این شرکت ارائه کردند.
جیانگ که در زمان انجام کلاهبرداری دانشجوی دانشگاه ایالتی اورگان بوده است، بیش از ۲ هزار بار از برنامه گارانتی اپل استفاده کرده است.

البته سوابق اپل نشان می‌دهد جیانگ بیش از ۳ هزار از گارانتی این شرکت سو استفاده کرده است. در هر بار جیانگ ادعا می‌کرد دستگاه‌های آیفون روشن نمی‌شده‌اند.
به گفته شرکت اپل ارائه آیفونی که روشن نمی‌شود، یک کلاهبرداری حرفه‌ای در خدمات گارانتی است. زیرا به سرعت نمی‌توان دستگاه را بررسی کرد و در بیشتر مواقع شرکت مجبور است یک آیفون جدید و جایگزین برای مشتری ارسال کند.

هرچند اپل توانسته مشخص کند بسیاری از آیفون‌های ارسالی جیانگ تقلبی هستند با این وجود شرکت، ۱۴۹۳ آیفون ارسالی این دانشجو را واقعی ارزیابی کرده و جایگزین‌هایی برای او فراهم کرده است.
طبق اعلام اپل اگر قیمت هر آیفون ۶۰۰ دلار تخمین زده شود، ارسال موبایل‌های جایگزین حدود ۸۹۵ هزار و ۸۰۰ دلار خسارت به بار آورده است.
کد مطلب: 56095
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است