۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۳

یوتیوب در مظان اتهام پاک نکردن ویدئو‌های نامناسب

ایتنا - تعدادی از کارمندان یوتیوب افشا کرده‌اند که مدیران این شبکه به اشتراک گذاری ویدئو، از سال‌ها قبل تمایلی به گزارش انتشار ویدئوهای نامناسب در این سایت نداشته‌اند.
یوتیوب در مظان اتهام پاک نکردن ویدئو‌های نامناسب


بنا بر گفته‌های این کارمندان یوتیوب، مدیران ارشد این شرکت وابسته به گوگل توجهی به نگرانی‌ها و هشدارهای کارکنان خود در مورد استفاده فزاینده از یوتیوب برای بازنشر ویدئوهای مخرب نداشته‌اند. این ویدئوها حاوی اخبار جعلی، محتوای نژادپرستانه یا مروج افراطی گری، حامی تئوری‌های توطئه و غیره بوده‌اند.

استدلال مدیران ارشد یوتیوب این بوده که تمرکز بر روی این مشکل ممکن است موجب کاهش مشارکت کاربران و استفاده از یوتیوب شده و از درآمد این شرکت وابسته به گوگل بکاهد.

به گزارش ایتنا از مهر، مدیران یوتیوب حتی پیشنهاد برخی کارمندان این شرکت به منظور حذف ویدئوهای مذکور از زبانه ویدئوهای پیشنهادی کاربران را نیز نپذیرفتند و استدلال آنها این بود که چنین اقدامی مانع از رسیدن به هدف مشاهده ویدئوهای یوتیوب در هر روز به میزان یک میلیارد ساعت می‌شود.

یوتیوب بعد از انتقادات گسترده بر علیه خود به علت اهمال در زمینه حذف ویدئوهای نامناسب بالاخره از ژانویه سال ۲۰۱۹ سیاست مذکور را اجرا کرد. اما مدیران این شرکت تا چندی قبل حتی با جستجوی سایت یوتیوب توسط کارمندانشان برای یافتن ویدئوهای زننده و نامناسب هم مخالف بودند. این امر منجر به ترک یوتیوب توسط حداقل ۵ کارمند ارشد یوتیوب شد.
کد مطلب: 56073
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام