d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - بدافزاری که یک میلیون رایانه ایسوس را هک کرد
۰
plusresetminus
چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳

بدافزاری که یک میلیون رایانه ایسوس را هک کرد

ایتنا - هکرها سال گذشته از طریق «سرویس آپدیت اتوماتیک» شرکتایسوس یک نرم افزار ویروسی را روی هزاران رایانه این شرکت اجرا کرده‌اند.
بدافزاری که یک میلیون رایانه ایسوس را هک کرد

شرکت «کسپراسکای» اعلام کرده یک بدافزار روی رایانه‌های ایسوس ردیابی کرده که از طریق «سرویس آپدیت اتوماتیک» روی رایانه‌ها نصب شده‌اند. تخمین زده می‌شود یک میلیون رایانه با این شیوه هک شده‌اند.

به گزارش ایتنا از مهر، طبق مطالعات محققان امنیت سایبری شرکت «کسپراسکای»، هکرها سال گذشته از طریق «سرویس آپدیت اتوماتیک» شرکتایسوس یک نرم افزار ویروسی را روی هزاران رایانه این شرکت اجرا کرده‌اند.

این شرکت امنیت سایبری روسیه‌ای ۵۷ هزار رایانه مبتلا به این نرم‌افزار ویروسی را ردیابی کرده است. کسپراسکای تخمین می‌زند بیش از یک میلیون رایانه ایسوس در سراسر جهان با این شیوه هک شده‌اند.

بدافزار مذکور طوری طراحی شده که به هکرها اجازه دسترسی به دستگاه‌های مبتلا را می‌دهد. به گفته کسپراسکای بیشتر رایانه‌هایی که با این شیوه هک شده‌اند در روسیه، آلمان، فرانسه، ایتالیا و آمریکا هستند.
این در حالی است که شرکت ایسوس به ایمیل‌های خبرنگاران برای درخواست توضیحات در این باره پاسخی نداده و در این باره توضیحاتی ارائه نکرده است.
کد مطلب: 56022
برچسب ها: هکر رایانه ایسوس
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام