۰
plusresetminus
دوشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳

اینستاگرام به طور آزمایشی امکان اصلاح نام کاربری را برای کاربران فراهم می‌آورد

ایتنا - به گفته وانگ، که مطلقا هیچ وابستگی به اینستاگرام و شرکت مادر آن (فیسبوک) ندارد، وی، پس از انتشار مطلب درباره این قابلیت قفل کردن نام کاربری، پیامهای تهدید به مرگ از فروشندگان نامهای کاربری اینستاگرام دریافت کرده است.
اینستاگرام به طور آزمایشی امکان اصلاح نام کاربری را برای کاربران فراهم می‌آورد

اینستاگرام قصد دارد مدتی به کاربرانش برای فکر کردن روی تغییر نام کاربریشان زمان بدهد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، یک قابلیت قفل اتوماتیک نام کاربری در جدیدترین ویرایش آلفای اپلیکیشن اندروید اینستاگرام مشاهده شده است. این تغییر، که در حالت آزمایشی است، می‌تواند به دارنده قبلی یک حساب اینستاگرام امکان بازگشت به نام کاربری قدیمیش ظرف مدت 14 روز را بدهد.
 
در توئیت جین مانچون وانگ، صاحب حساب توئیتری wongmjane، آمده است:
اینستاگرام قفل کردن نام‌های کاربری قدیمی به مدت 14 روز پس از تغییر را آغاز خواهد کرد تا مالک قبلی بتواند ظرف یک دوره مهلت تعیین شده به آن برگردد.
کار ربات‌هایی که نامهای کاربری (یوزرنیم‌ها) را می‌قاپند تمام است :D
pic.twitter.com/mAAgbDYny2
 
این قابلیت توسط وانگ کشف شد؛ این توسعه‌دهنده از بابت مهندسی معکوس کردن اپهای مهندسی به منظور یافتن قابلیتهای منتشرنشده معروف است. وانگ اخیرا چندی قابلیت دیگر را نیز که در حال حاضر اینستاگرام در حال تست آنها است را کشف کرده است از جمله تماشای مشترک ویدئو (video co-watching)، کلکسیون‌های عمومی، و پیام‌های مستقیم از اینستاگرام به بخش‌های دیگر وب.
 

وانگ خاطرنشان نموده است که چگونه این قابلیت جدید بر افرادی که از «رباتهای قاپیدن نامهای کاربری» استفاده می‌کنند تاثیرگذار است. این رباتها اساسا هندلهای کیفیت بالا را در صورتی که مالکشان نام کاربری را تغییر دهد ردگیری می‌کنند تا به این ترتیب کاربر دیگری بتواند نام کاربری که به تازگی قابل دسترسی شده را به چن آورد. غالبا این نام‌های کاربری بدون استفاده شدن در اختیار کاربر جدیدش قرار می‌گیرند تا زمانی که در بازار سیاه برای آن مشتری پیدا شود.
 
به گفته وانگ، که مطلقا هیچ وابستگی به اینستاگرام و شرکت مادر آن (فیسبوک) ندارد، وی، پس از انتشار مطلب درباره این قابلیت قفل کردن نام کاربری، پیام‌های تهدید به مرگ از فروشندگان نام‌های کاربری اینستاگرام دریافت کرده است.
 
البته این قابلیت جدید نمی‌تواند مانع از مسائل دنباله‌دار سرقت حسابهای اینستاگرام توسط هکرها شود. کاربران اینستاگرام باید احرازهویت دومرحله‌ای را فعال کنند تا به جلوگیری از هک شدن حسابشان کمک شود.
 
 
کد مطلب: 56014
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام