۰
plusresetminus
سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹

شماره تلفن دوعاملی شما در فیس‌بوک، خصوصی نمی‌ماند

ایتنا- تحقیقات نشان می‌دهد که فیس‌بوک، شماره تلفن دوعاملی شما در فیس‌بوک را کاملاً خصوصی نگه نمی‌دارد. اگر نگران هستید، می‌توانید به جای شماره تلفن، از یک اپلیکیشن دوعاملی استفاده کنید.
شماره تلفن دوعاملی شما در فیس‌بوک، خصوصی نمی‌ماند
فیس‌بوک یک‌بار دیگر اثر بدی در اذهان عمومی از خود به جای گذاشت.
در چند ماه اخیر، شاهد تکرار تجاوز به اطلاعات شخصی کاربران از طرف شرکت فیس‌بوک بوده‌ایم. این شرکت به خاطر اینکه به کاربران این امکان را نمی‌دهد که به وسیله شماره تلفن خود و به صورت دوعاملی پیدا شوند، مورد انتقاد قرار گرفته است. رسانه‌های مختلف نارضایتی کاربران نسبت به این موضوع را اعلام کردند.

به گزارش ایتنا به نقل از انگجت، جرمی برج، یکی از کاربران توییتر،  اذعان داشت که شماره‌های تلفن را می‌توان جست‌وجو کرد.
وی افزود که این امکان وجود دارد که این اطلاعات با واتس‌اپ و اینستاگرام هم به اشتراک گذاشته شود و این بدان معناست که شماره تلفن شما به یک ID منحصر به فرد برای شما تبدیل می‌شود و در صورتی که کاربر شماره خود را اضافه کند، نمی‌توان آن را غیرفعال کرد و فقط می‌شود آن را به چرخه دوستان محدود کرد.
 
سال‌ها فیس‌بوک ادعا می‌کرد که اضافه کردن شماره تلفن فقط به خاطر احراز هویت دوعاملی  و در واقع مسائل امنیتی است. اکنون می‌توان این شماره را جست‌وجو کرد و هیچ راهی برای غیرفعال کردن چنین قابلیتی وجود ندارد.

فیس‌بوک اعلام کرد که موضوع، جدید نیست و کاملاً درست است. ما فهمیده‌ایم که این پلتفرم از سپتامبر سال گذشته، از شماره تلفن برای پیگیری تبلیغات استفاده می‌کند.
 

این شرکت از ID منحصر به فرد کاربران استفاده می‌کند و می‌تواند از آن برای فروش تبلیغات استفاده کند.
برای اینکه مشکلی برایتان ایجاد نشود، لازم نیست که برای احراز هویت دوعاملی، شماره تلفن بدهید. می‌توان از سیستم‌های شخص ثالث مانند “Google Authenticator” و “Duo Security” برای افزودن یک لایه امنیتی اضافه بر حساب استفاده کرد.
 
این واقعیت که حساب‌های فیس‌بوک با استفاده از شماره تلفن قابل جست‌وجو هستند، باعث شده است نگرانی‌هایی در زمینه حریم خصوصی ایجاد شود.
البته می‌توان این موضوع را به جمع دوستان محدود کرد ولی به صورت پیش‌فرض برای همه وجود دارد که می‌تواند به دیده‌ شدن توسط سایر کاربران شود.
 
کد مطلب: 56010
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است