۰
plusresetminus
پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۸

فیسبوک جزئیات بیشتری را درباره نحوه انتشار وسیع ویدئوی حمله تروریستی کرایست‌چرچ فاش کرد

ایتنا - این غول دنیای شبکه‌های اجتماعی در پستی اعلام کرد که این ویدئو کمتر از 200 بار در طی پخش زنده آن مشاهده شد، و اینکه در مجموع حدود 4000 بار تا قبل از حذف شدن مشاهده گردید.
فیسبوک جزئیات بیشتری را درباره نحوه انتشار وسیع ویدئوی حمله تروریستی کرایست‌چرچ فاش کرد
فیسبوک جزئیات بیشتری را درباره نحوه اشاعه یافتن ویدئوی حمله تروریستی کرایست‌چرچ و تلاش‌های ظاهرا بی‌وقفه این شبکه اجتماعی برای توقف آن علنی کرده است.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، این غول دنیای شبکه‌های اجتماعی در پستی اعلام کرد که این ویدئو کمتر از 200 بار در طی پخش زنده آن مشاهده شد، و اینکه در مجموع حدود 4000 بار تا قبل از حذف شدن مشاهده گردید.
 
فیسبوک اعلام کرد که گزارش یک کاربر را پس از 29 دقیقه از آغاز ویدئوی اصلی، و 12 دقیقه پس از پایان یافتن پخش زنده آن، دریافت کرد.
 
این شرکت همچنین فاش ساخته که «چند دقیقه» پس از آنکه پلیس نیوزیلند با آن گرفت ویدئوی فرد مهاجم را حذف کرده است. پیش از آنکه فیسبوک هشدار را دریافت کند لینکی به نسخه‌ای از این ویدئو که بر روی یک سایت اشتراکگذاری فایل میزبانی شده بود بر روی 8chan پست شده بود.
 
ویدئوی اصلی برای حذف پست‌های موجود و بعدی هش شده بود. دیجیتال هشینگ یک ویدئو را به چند قسمت تقسیم می‌کند و آن را بر روی یک دیتابیس ذخیره می‌کند، تا بتوان از آن برای جلوگیری از ظاهر شدن ویدئوهای مشابه از نظر دیداری استفاده نمود.
 
فیسبوک گفت که انواع دیگر این ویدئو، مانند ضبط از روی صفحه نمایشگر، سخت‌تر قابل شناسایی بودند، و از اینرو از تکنولوژی صوتی برای ریشه‌کن کردن آنها استفاده کرد.
 


ظرف مدت 24 ساعت از این حمله، فیسبوک اعلام کرد که 1.5 میلیون نمونه از این ویدئو را حذف کرد، که از این تعداد 1.2 میلیونشان در زمان آپلود بلاک شدند.
 
فیسبوک و دیگر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، با وجود تلاش‌هایشان، به علت ادامه یافتن تکثیر این ویدئو زیر ذره‌بین قرار گرفته‌اند.
 
ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در نیوزیلند و استرالیا دست به اقدامایت علیه سایتهایی زده‌اند که این ویدئو را میزبانی کرده‌اند ولی هنوز به نظر نمی‌رسد که این اعمال قانون به پلتفرمهای شبکه‌های اجتماعی رسیده باشد.
 
اخیرا نخست‌وزیر نیوزیلند، جاسیندا آردرن، گفت که «تماس‌هایی» با شریل سندبرگ، مدیر عملیات فیسبوک، درباره این مساله داشته است.
 
به گزارش اسوشیتدپرس، وی گفت: «ما با فیسبوک در تماس بوده‌ایم؛ آنها گزارشی از جدیدترین تلاش‌هایشان برای حذف این ویدئوها به ما ارائه کردند، ولی همانطور که من گفتم، دیدگاه ما این است که این ویدئو نمی‌تواند – و نباید – توزیع شود، در دسترس قرار بگیرد، یا قابل دیدن باشد».
«این [ویدئوها] هولناک است و با اینکه آنها چنان ضمانت‌هایی را به ما دادند، ولی نهایتا مسئولیت بر دوش آنها خواهد بود».
 
کد مطلب: 55992
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام