۰
plusresetminus
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵

در ایالت نوادا؛ اسکن موبایل پس از تصادف

ایتنا - قانون‌گذاران این ایالت خواستار این هستند که موبایل‌ها پس از تصادف به‌طور کامل چک شده تا ببینند آیا راننده در حال استفاده از گوشی بوده است یا خیر؟! 
در ایالت نوادا؛ اسکن موبایل پس از تصادف

درحالی‌که رانندگان در اغلب ایالات امریکا از پیامک بازی پشت فرمان منع شده‌اند، قانون‌گذاران اهل نوادا اولین کسانی هستند که می‌خواهند به پلیس اجازه دهند تا موبایل‌ها کاملاً بررسی شوند.
قانون‌گذاران این ایالت خواستار این هستند که موبایل‌ها پس از تصادف به‌طور کامل چک شده تا ببینند آیا راننده در حال استفاده از گوشی بوده است یا خیر؟! 

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، این درخواست موجب نگرانی گروه‌های حامی حریم خصوصی شده و آن را به لحاظ فنی نیز زیر سؤال برده‌اند.
اما مجریان قانون استدلال می‌کنند که انحراف از رانندگی کم گزارش می‌شود و از سوی دیگر مجازات کمی برای رانندگانی که پیامک بازی می‌کنند، در نظر گرفته‌شده است. از سوی دیگر پلیس نمی‌تواند به هر دلیلی راننده را متوقف کند.

اگر لایحه مذکور تصویب شود، پلیس خواهد توانست از ابزاری به نام textalyzer استفاده کرده و با اتصال آن به گوشی خاطی، آخرین فعالیت‌های وی را چک کند. با این وسیله پست‌های فیس‌بوک چک شده، و صفحه مکالمه، دفترچه تلفن و آخرین تماس‌ها بررسی می‌شوند.
بن لیبرمن، پدری که فرزند 19 خود را حین پیامک بازی پشت فرمان از دست داد، مشوق اصلی توسعه این ابزار بوده است.
 
کد مطلب: 55979
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام