۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۹

توییت تند ترامپ خطاب به گوگل!

ایتنا - گوگل این روزها خود را از پروژه پهپاد فوق هوشمند پنتاگون بیرون کشیده که این امر موجب عصبانیت مقامات نظامی آمریکا شده است.
توییت تند ترامپ خطاب به گوگل!

ترامپ در توئیتی با حمله به گوگل، غول آی‌تی را متهم کرد که حاضر است به چین و ارتش چین کمک کند اما به ترامپ و امریکا نه! گوگل نیز ضمن تکذیب خبر اعلام کرد رابطه تنگاتنگی با حکومت آمریکا دارد!

به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، جوزف دانفورد، در جلسه کمیته نیروهای مسلح سنا، گوگل را متهم کرد که از کمک به پنتاگون سر باز می‌زند درحالی‌که هم‌زمان به نفع مستقیم نظامیان چین کار می‌کند. 

دانفورد دقیقاً اشاره نکرد گوگل چه کمک نظامی‌ای را به چین کرده است اما گوگل این روزها خود را از پروژه پهپاد فوق هوشمند پنتاگون بیرون کشیده که این امر موجب عصبانیت مقامات نظامی آمریکا شده است.

آنچه دانفورد اظهار کرده، مبهم است، چراکه گوگل مدت‌ها است از چین بیرون آمده و اخیراً سعی کرد با پروژه Dragonfly، نسخه سانسور شده موتور جستجوی خود را در چین راه‌اندازی کند که با رسانه‌ای شدن موضوع و حمله سیاسی به این کمپانی، از تصمیم خودمنصرف شد.

گوگل در پاسخ به ترامپ اعلام کرد با ارتش چین همکاری نکرده و نمی‌کند.اما با حکومت آمریکا، پنتاگون، در بسیاری از پروژه‌های امنیت سایبری و بخش بهداشت و درمان کار می‌کنیم.
کد مطلب: 55964
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام