d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - حاشیه‌ای تازه برای فیس‌بوک؛ اطلاع این شرکت از تخلفات کمبریج آنالیتیکا از سال 2016
۰
plusresetminus
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰

حاشیه‌ای تازه برای فیس‌بوک؛ اطلاع این شرکت از تخلفات کمبریج آنالیتیکا از سال 2016

ایتنا -اگر چه فیس بوک هرگز افشا نکرده که مدیران ارشد آن از چه زمانی در جریان تخلفات کمبریج آنالیتیکا بوده‌اند، اما به تازگی مشخص شده که فیس بوک در سال ۲۰۱۶ از موضوع مطلع شده است.
حاشیه‌ای تازه برای فیس‌بوک؛ اطلاع این شرکت از تخلفات کمبریج آنالیتیکا از سال 2016

اطلاعاتی که روزنامه گاردین در این زمینه دریافت کرده، نشان می‌دهد مارکاندرسین، یکی از اعضای هیئت مدیره فیس بوک در تابستان سال ۲۰۱۶ با کریستوفر ویلی که بعدها تخلفات کمبریجآنالیتیکا را افشا کرد، دیدار داشته است.

به گزارش ایتنا از مهر، کریستوفر ویلی که اصالتاً کانادایی است در آن زمان برای کمبریج آنالیتیکا کار می‌کرد و در سال ۲۰۱۸ اسنادی را فاش کرد که نشان می‌داد این شرکت انگلیسی با استفاده بدون اجازه از داده‌های خصوصی کاربران فیس بوک در تلاش بود تا از احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری امریکا مطلع شود.

هدف از جلسه دو طرف در سال ۲۰۱۶ بررسی این موضوع بود که کمبریج آنالیتیکا چگونه از داده‌های خصوصی کاربران استفاده می‌کند و فیس بوک چگونه می‌تواند این مشکل را برطرف کند. جلسه یادشده در دفتر اندرسین برگزار شد و ظاهراً در آن اطلاعاتی در مورد تماس‌های کمبریج آنالیتیکا با برخی نهادهای روسی نیز رد و بدل شده است.

تماس‌های دو طرف در این زمینه باز هم ادامه یافته تا آنکه موضوع در ماه مارس سال ۲۰۱۸ به طور عمومی افشا شد. اما فیس بوک تا قبل از آن علیرغم اطلاع از تخلفات کمبریج انالیتیکا هیچ اقدام خاصی برای مقابله با آن به عمل نیاورده است. اندریسن مطالب روزنامه گاردین را تکذیب کرده و مشخص نیست آیا زاکربرگ نیز از این موضوعات مطلع بوده است یا خیر.
کد مطلب: 55959
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام