۱
plusresetminus
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳

مدیرعامل وان‌پلاس: در دوره 5G نیاز چندانی به حافظه گوشی وجود ندارد

ایتنا - از سال 2021، «5G به علاوه AI به علاوه خدمات ابری» میداندار خواهند شد و دستیارهای هوشمند را به طرز چشمگیری ارتقاء خواهند داد. سپس در سال 2025 ما وارد «عصر رواج یافتن اینترنت اشیاء خواهیم شد».
مدیرعامل وان‌پلاس: در دوره 5G نیاز چندانی به حافظه گوشی وجود ندارد

دوره 5G می‌تواند پایانی بر مسابقه بر سر افزایش ظرفیت حافظه تلفن‌ها باشد. در حالی که سامسونگ گلکسی S10+ یک ترابایتی و سن‌دیسک هم یک کارت microSD یک ترابایتی را رونمایی کرده‌اند، پیتر لائو، مدیرعامل OnePlus، در همایشی در MWC19 گفت که دسترسی به ابر فوق سریع می‌تواند این حافظه‌های محلی را منسوخ کند.   
 
به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از مشبل، لائو گفت: «دغدغه مردم اکنون حجم حافظه دستگاهشان به منظور ذخیره‌سازی عکس‌های بیشتر است، ولی «5G» امکان ذخیره‌سازی ابری فوری‌تری را فراهم می‌آورد. به این ترتیب مردم دیگر نیازی نخواهد داشت که بر داشتن حافظه 128GB  یا 512GB  تمرکز کنند، و امکان تغییری کامل در تجربه عکاسی ما بر روی دستگاه‌ها فراهم خواهد شد».
 
جایگزینی 5G به جای حافظه داخلی می‌تواند به متعادل‌تر شدن قیمت گوشی نیز کمک کند.
در حال حاضر قیمت گوشی 1TB سامسونگ ششصد دلار بیشتر از 128GB است، و سن‌دیسک در حاضر 450 دلار برای کارت حافظه ریزاندام اما پرحجمش قیمت گذاشته است.
 
البته منظور لائو برای مدت یک سال آینده نیست و وی کمبود فعلی پوشش 5G را در نظر گرفته است.
وی سه مرحله را در آنچه تکامل 5G می‌نامد مشخص کرده است. ما اکنون در فاز ابتدایی هستیم. وی گفت که از سال 2021، «5G به علاوه AI به علاوه خدمات ابری» میداندار خواهند شد و دستیارهای هوشمند را به طرز چشمگیری ارتقاء خواهند داد. سپس در سال 2025 ما وارد «عصر رواج یافتن اینترنت اشیاء خواهیم شد».
 
کریستیانو آمون، رییس کوالکام، در سخنانی در همین همایش، گفت که گیم‌استریمینگ 5G می‌تواند کنسول‌های بازی را از رده خارج کند. یا حداقل کاری کند که هرگز نیازی به ارتقاء سخت‌افزار آنها نداشته باشید.
 


وی گفت: «ما به سمت سناریویی می‌رویم که در آن نیازی به کنسول‌های جدید نخواهد بود. [بلکه] قابلیت پردازشی نامحدودی در دسترس خواهد بود.»
 
به گفته آمون، بر روی شبکه‌های جدید، 95 درصد از محتوای ویدئویی به صورت 4K استریم خواهد شد و شبکه‌های اجتماعی به «برادکست زنده حضور مجازی» تبدیل خواهند شد.
 
شاید چنین حرفی قابل باور نباشد، ولی دمویی از چنین نوعی از حضور مجازی از Spatial را می‌توان با استفاده از  HoloLens 2 دید. آواتارهای AR فول‌سایز بسیار امکان‌پذیر می‌شوند.
گرگ سولیوان از شرکت مایکروسافت کاربران می‌توانند ظرف چند سال آینده، و نه چند دهه آینده، از این تجربه بهره‌مند شوند، حرفی که به طور بالقوه به معنای چارچوب زمانی 2025 است.
 
به منظور تسریع این اهداف توسعه اپ 5G، وان‌پلاس یک مسابقه ایده‌های توسعه اپ را از هم‌اکنون تا 26 مارس برگزار نموده، که در آن به پنج برنده این مسابقه چند دستگاه، محیط‌های تست، و «پشتیبانی مالی به مدت یک سال» اهدا خواهد کرد. نشانی ثبت نام آن  OnePlus.com/5G است.
 
 
کد مطلب: 55954
نام شما
آدرس ايميل شما

نظر شما در باره طرح رجیستری موبایل چیست؟
طرح کاملا موفق بود
تا حدودی به نتیجه رسید
طرح کاملا شکست خورد
بنظرم طرح مبهمی است