۰
plusresetminus
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹

دانشگاه‌های انگلیس و آمریکا با هواوی قطع رابطه می‌کنند

ایتنا - محافل علمی و آموزشی و شماری از دانشگاه های آمریکا و انگلستان در حال کاهش و قطع ارتباطات خود با شرکت مخابراتی هواوی چین دومین سازنده بزرگ تلفن‌های هوشمند دنیا هستند.
دانشگاه‌های انگلیس و آمریکا با هواوی قطع رابطه می‌کنند


روزنامه 'اس سی' هنگ کنگ روز جمعه گزارش کرد: فشارهای آمریکا و پیمان اخیر آزادی اطلاع رسانی انگلستان باعث شده است تا شماری از محافل آموزشی دو کشور حاضر نباشند با هواوی چین همکاری کنند.
به گزارش ایتنا از ایرنا، آکادمیسین‌ها و همچنین برخی از دانشگاه‌های دو کشور اعلام کرده‌اند که حاضر نشده‌اند اعطای سرمایه از شرکت چینی را بپذیرند و در امور داخلی خود دیگر ارتباطی با این شرکت نخواهند داشت.

از طرف دیگر شماری از محققان در انگلستان از بابت این اتفاقات ابراز نگرانی کرده‌اند و گفته‌اند که برخی از فعالیت‌های آنها به دلیل کاهش ارتباط با هواوی چین مختل خواهد شد اما واشنگتن اعلام کرده است به فشارهایش علیه شرکت چینی ادامه خواهد داد.

پیمان آزادی اطلاع رسانی در انگلستان باعث شده است تا شماری از دانشگاه های این کشور با نظرداشت مسایل امنیتی ارتباطات با هواوی را متوقف کنند.
در همین حال برخی از دولتمردان انگلستان به دانشگاه‌ها برای همکاری آنها با هواوی هشدار داده اند و گفته اند باید مراقب کمک‌های مالی این شرکت چینی باشند.

آمریکا و استرالیا و چند کشور غربی دیگر همکاری با هواوی برای پیشبرد طرح اینترنت پرسرعت نسل پنجم را متوقف کرده‌اند اما انگلستان هنوز به طور قطعی در این باره تصمیم گیری نکرده است چین هم اعلام کرده است این شرکت هرگز در فعالیت های جاسوسی علیه دیگر کشورها مشارکت نداشته است.

دانشگاه‌های پریسنتون و استانفورد آمریکا و دانشگاه آکسفورد انگلیس از جمله محافل آموزشی و علمی هستند که می‌گویند حاضر به قبول کمک‌های مالی برای امور تحقیقاتی از طرف هواوی نشده‌اند.
کد مطلب: 55951
برچسب ها: هواوی
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام