d21'; ?>d21'; ?> ايتنا - گزارش وبسایت مشبل از رقابت تلگرام با فیسبوک
۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۹
در پی اختلال بی‌سابقه فیسبوک:

گزارش وبسایت مشبل از رقابت تلگرام با فیسبوک

ایتنا - دوروف از پروژه اولش، یعنی سایت شبکه اجتماعی Vkontakte (یک کلون فوق‌العاده محبوب روسی از فیسبوک)، پس از آن خارج شد که گفت نمی‌توانسته داده‌های مشتریانش را از دست مسئولان روسی محرمانه نگه دارد.
گزارش وبسایت مشبل از رقابت تلگرام با فیسبوک

فیسبوک غالبا به عنوان یک غول دست‌نیافتنی در حوزه شبکه‌های اجتماعی به نظر می‌رسد، سایتی چنان بزرگ که هیچ رقیبی نمی‌تواند به آن نزدیک شود.
ولی اگر شما به پاول دوروف، بنیانگذار اپ پیغام‌رسان تلگرام اعتماد دارید، از نظر او حتی یک لغزش بسیار ساده از سوی فیسبوک مانند چند ساعت قطع سرویس‌دهی می‌تواند پیامدهایی بسیار جدی برای مجموعه کاربرانش داشته باشد.
 
به گزارش ایتنا به نقل از مشبل، در روز پنجشنبه، اندکی پس از آنکه فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ مجددا آنلاین شدند، دوروف در کانال تلگرامش گفت که «3 میلیون کاربر ظرف 24 ساعت اخیر در تلگرام ثبت نام کرده‌اند.»

این رقم قابل توجه است حتی برای فیسبوک، که به داشتن بیش از 2.3 میلیارد کاربر فعال ماهانه می‌بالد.
دوروف هرگز مستقیما قطعی فیسبوک/اینستاگرام را به سیل ورود کاربران به تلگرام ارتباط نداده، ولی با گفتن اینکه تلگرام «حریم خصوصی و فضای نامحدود برای همه» دارد به طور غیرمستقیم به فیسبوک زده شده است.
 


تلگرام اپی بسیار متفاوت از فیسبوک و اینستاگرام است؛ نزدیک‌ترین رقیب آن اپ پیغام‌رسانی WhatsApp متعلق به فیسبوک است، اپی که آن هم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه قطع شده بود.
 
دوروف از پروژه اولش، یعنی سایت شبکه اجتماعی Vkontakte (یک کلون فوق‌العاده محبوب روسی از فیسبوک)، پس از آن خارج شد که گفت نمی‌توانسته داده‌های مشتریانش را از دست مسئولان روسی محرمانه نگه دارد.

اندکی پس از آن وی روسیه را کلا ترک کرد و تلگرام را که بر حریم خصوصی متمرکز بود راه‌اندازی کرد، اپی که در مارس 2018 بیش از 200 میلیون کاربر فعال داشت.
دوروف اغلب علنا رقبایش، از جمله واتس‌اپ، را به خاطر کم‌کاری در حفاظت از حریم خصوصی کاربرانشان به باد انتقاد می‌گیرد.   
 
 
 
تلگرام در ژانویه 2018 تیتر اخبار شد، زمانی که یک سند درزکرده حکایت از آن داشت که این کمپانی در صدد عرضه اولیه سکه (ICO) عظیمی به ارزش 1.2 میلیارد دلار است.
ولی پس از آن که ظاهرا توانست 1.7 میلیارد دلار بودجه از سرمایه‌گذاران خصوصی جذب کند از فروش توکن عمومی منصرف شد.
 
به نظر می‌رسد اکنون اینستاگرام و واتس‌اپ هم مانند فیسبوک به کارکرد نرمال بازگشته‌اند، ولی شاید کسر کوچکی از کاربران در جای دیگری نیز دنبال فضای مناسب‌تری می‌گردند.
  
کد مطلب: 55932
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام