۰
plusresetminus
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۴

مدیر اینتل: ماشین‌های پرنده در راه هستند

ایتنا- انیل ناندوری به‌عنوان مدیر بخش پهپادهای اینتل بر این باور است که تا یک دهه آینده پهپادها می‌توانند افراد را از گیر افتادن در ترافیک شهری نجات داده و آن‌ها را به مقصدشان برسانند.
مدیر اینتل: ماشین‌های پرنده در راه هستند
انیل ناندوری به‌عنوان مدیر بخش پهپادهای اینتل بر این باور است که تا یک دهه آینده پهپادها می‌توانند افراد را از گیر افتادن در ترافیک شهری نجات داده و آن‌ها را به مقصدشان برسانند.
 
به گزارش ایتنا به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی cnet،  پهپادها این روزها مصارف بسیار زیادی دارند که از تهیه نقشه‌ها تا ارسال بسته‌های پستی و امنیت خانگی متغیر هستند.

با این‌ حال از تمامی پتانسیل آن‌ها استفاده نشده است و ممکن است تا نیم دهه دیگر ممکن است بتوانند شمارا بر فراز ترافیک شهری به پرواز دربیاورند و به محل کارتان برسانند.
این چیزی است که انیل ناندوری به‌عنوان مدیر گروه پهپادهای اینتل انتظار دارد.

نوآوری‌های مرتبط با پهپادها این روزها به فکر راه و روش‌های جدیدتری برای بهتر کردن زندگی افراد هستند و نجات آن‌ها از ترافیک روزمره کلان‌شهرها یکی از این روش‌های خلاقانه است که ممکن است در چند دهه آینده از ایده‌ای عجیب‌وغریب به امری عادی برای تمامی شهروندان تبدیل بشود.
 
 
 
البته برخی از کمپانی‌های فعال درزمینهٔ حمل‌ونقل و مسافربری نظیر اوبر نیز که قرار است تا سال 2023 از تاکسی‌های هوایی رونمایی کنند، از این ایده استقبال کرده‌اند.
با این‌ حال چالش‌های امنیتی، مهندسی و اجتماعی زیادی در این زمینه وجود دارد. برای مثال ایلان ماسک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی اسپیس اکس بر این باور است که بهتر است به‌جای آسمان، اتومبیل‌هایی برای تونل‌های زیرزمینی ترتیب بدهیم.
 
با این‌ حال ایده ناندوری به فناوری امروزی نزدیک‌تر است. او تلاش می‌کند تا عملیاتی نظیر شناسایی پل‌ها برای جلوگیری از تصادف‌های احتمالی با طرح‌ریزی آتش‌بازی دیجیتالی را برای پهپادها طرح‌ریزی کند.
با این‌ حال امیدواریم تا در آینده‌ای نه‌چندان دور ورود پهپادها به صنعت حمل‌ و نقل را شاهد باشیم.
 
کد مطلب: 55926
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام