۲
۰
plusresetminus
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۶

وزیر ارتباطات: در ایران روزانه 70هزار آیفون خاموش شد

ایتنا - به ادعای وزیر ارتباطات، علاقه کاربران ایرانی به آیفون روز به روز کمتر می‌شود!
وزیر ارتباطات: در ایران روزانه 70هزار آیفون خاموش شد
وزیر ارتباطات گفت: پس از تحریم استفاده از اپلیکیشن های ایرانی در گوشی های آیفون، ظرف مدت ۵ روز روزانه ۷۰ هزار گوشی آیفون در داخل شبکه ارتباطی کشور، غیرفعال شد.

به گزارش ایتنا از مهر محمدجواد آذری جهرمی در مجمع سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به اقدام کمپانی امریکایی اپل در تحریم اپلیکیشن های ایرانی و محدودیت دسترسی به این نرم افزارهای کاربردی برای کاربران آیفون، گفت: تا پیش از این اقدام، روند رو به رشدی را در استفاده از گوشی‌های آیفون در کشور شاهد بودیم.

وی ادامه داد: مطابق آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی روزانه ۷ هزار گوشی آیفون در شبکه ارتباطی کشور وارد و رجیستر می‌شد.
وزیر ارتباطات افزود: اما پس از تحریم صورت گرفته، مطابق بررسی‌ها، طبق ۵ روز متوالی نه تنها تعداد ۷ هزار گوشی به صورت روزانه در شبکه وارد نشد، بلکه روزانه ۷۰ هزار گوشی فعال داخل شبکه نیز، خاموش شده است.

وی گفت: سال ۸۹ نیز اپل ایران را تحریم کرد اما نه تنها تقاضای گوشی آیفون در کشور کاهش نیافت بلکه بیشتر هم شد. اما درحال حاضر، خاموش شدن گوشی‌های این شرکت در شبکه، نشان از توسعه اپلیکیشن‌های ایرانی دارد و اپل در حال از دست دادن بازار خود در ایران است.
 
کد مطلب: 55908
نام شما
آدرس ايميل شما


feedback
Romania
آقای جهرمی عزیز اپل به خاطر این اپ های ایرانی تحریم کرده چون این برنامه ها جاسوس افزار هستن و دسترسی های غیرمجاز و مخرب به گوشی دارن
الهام
feedback
Iran, Islamic Republic of
آیا تحریم می کنید کسانی را که سال هاست شما را تحریم کرده اند؟؟؟؟؟؟؟
هنگام کار با کامپيوتر، معمولا از چه نوع خدمات اينترنتی استفاده می کنيد؟
ADSL
فيبر نوری
Point-to-Point
مودم همراه
هات اسپات موبايل
ماهواره ای