۰
plusresetminus
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۵

پیام‌رسان‌های چینی هک شدند!

ایتنا - ​​​​​​​اطلاعات و پیام‌های شخصی رد و بدل شده میان بالغ بر ۳۰۰ میلیون کاربر چینی در اپلیکیشن های پیام رسان چینی به سرقت رفته است.
پیام‌رسان‌های چینی هک شدند!

در چند سال اخیر که آمار حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی کاربران در فضای مجازی به شدت رشد و افزایش پیدا کرده است، شرکت‌های توسعه‌دهنده اپلیکیشن و شبکه‌های اجتماعی محبوب و مختلفی که در سراسر جهان فشار زیادی را از دولت‌های مختلف و همچنین کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری متحمل شده‌اند تا وضعیت امنیتی نرم افزارهای توسعه داده شده خود را سر و سامان بخشیده و آسیب پذیری‌های مکشوفه را برطرف کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، حالا جدیدترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت theverge حاکی از آن است که پیام‌های شخصی بالغ بر ۳۰۰ میلیون کاربر چینی که از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان چینی همچون وی‌چت استفاده می‌کرده‌اند، به سرقت رفته و در دسترس هکرها و مجرمان سایبری قرار گرفته است.

انتشار این خبر برای آن دسته از کاربران و منتقدانی که همواره وضعیت امنیت سایبری اپلیکیشن های پیام‌رسان چینی را زیر سوال برده و به آنها اعتماد نداشتند، مهر تأییدی به شمار می‌رود تا به بسیاری دیگر از کاربرانی که به هشدار و تهدیدات آنها در این خصوص گوش نمی‌سپردند، نشان دهند که اپلیکیشن های مذکور هیچ گونه تعهد و مسئولیت پذیری در خصوص حفاظت از حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران خود ندارند و شرکت‌های توسعه دهنده مذکور تحت تأثیر همکاری با دولت چین قادر خواهند بود هر زمانی که دستور گرفتند، اطلاعات موردنیاز خود و دولت چین را از سرورها استخراج و بازیابی کرده و از آن برای اهداف خود بهره بگیرند.

بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری در سال‌های گذشته، کاربران اپلیکیشن‌های پیام‌رسان را از استفاده از خدمات این برنامه‌ها منع کرده و بارها هشدار داده بودند که امنیت سایبری این اپلیکیشن ها وضعیت نامناسبی دارد.

هنوز اپلیکیشن های پیام‌رسان چینی همچون وی چت در این خصوص بیانیه‌ای منتشر نکرده و پاسخ و واکنشی نیز خطاب به کاربران نشان نداده‌اند.
بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS از جمله تهدیدهای امنیتی بودند که از سال ۲۰۱۶ کاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده‌اند و موجب لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سایبری در سال ۲۰۱۷ میلادی به اوج خود رسیده است.

همانطور که بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری و فناوری برآورد کرده بودند، میزان حملات سایبری و نفوذ به اطلاعات شخصی کاربران به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد و دردسرهای متعددی را برای کاربران به موجود خواهد آورد.
کد مطلب: 55839
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام