۰
plusresetminus
يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۰

اقبال عمومی مردم نسبت به ارزهای دیجیتالی

ایتنا - نتایج بررسی‌های موسسه کسپرسکی نشان می‌دهد که تقریبا از هر ده نفر در جهان یک نفر از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند.
اقبال عمومی مردم نسبت به ارزهای دیجیتالی

ارزهای دیجیتال در سال های اخیر برای انجام تبادلات مالی بسیار محبوب شده‌اند و اگر چه از آنها برای پولشویی و غیره نیز سواستفاده‌هایی به عمل می‌آید ولی در مجموع کاربرد این ارزها روز به روز در حال افزایش است.

به گزارش ایتنا از مهر، بر اساس بررسی‌های کسپرسکی ۱۳ درصد از مردم جهان تا به حال از ارزهای دیجیتال برای خرید کالا و خدمات استفاده کرده اند. اما جنایتکاران آنلاین هم از این فناوری برای تبادلات مالی و مخفی کاری بهره می گیرند. هکرها هم به سرقت ارزهای دیجیتال علاقه فراوانی دارند و همین مساله خطر سرقت مبالغ کلان مالی را به طور جدی به وجود آورده است.

تعداد کسب و کارهایی که از ارزهای دیجیتال برای تبادلات مالی استفاده می کنند روز به روز در حال افزایش است که از جمله آنها می‌توان به خرده فروشی‌ها، مشاغل مربوط به فروش غذا و غیره اشاره کرد. البته استفاده از این ارز برای سرمایه‌گذاری نیز بیشتر شده است.

موارد سرقت ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال ۲۰۱۷ افزایش یافته و تنها در یکی از حملات هکری ۳۵۰ میلیون دلار ارز دیجیتال به سرقت رفت. لذا ایمن‌سازی زیرساخت‌های ارائه این خدمات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
کد مطلب: 55729
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام