۰
plusresetminus
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲
گفت‌‌وگو با مدیر فناوری اطلاعات شرکت صباح:

فرایار ابزاری است هوشمند و چابک

یکپارچگی فرایندهای پیچیده سازمان تسهیل می‌شود
ابزار فرایار راهکاران همکاران سیستم به‌راحتی در شرکت اجرایی شد و به نیازهای مجموعه جواب داد.
فرایار ابزاری است هوشمند و چابک
---------------- رپرتاژ آگهی -----------------مدیر فناوری اطلاعات شرکت صباح درباره تجربه استفاده از محصول فرایار، آن را ابزاری هوشمند، به‌روز و چابک می‌خواند که تا حد بالایی، قابلیت سازگاری با همه سیستم‌های نرم‌افزاری حاکم بر یک سازمان بزرگ را دارد.
 
مهندس سید حسن حسینی، مدیر فناوری اطلاعات شرکت صباح، درباره نیازی که باعث شد این مجموعه به سراغ فرایار راهکاران همکاران سیستم برود، گفت: ما در شرکت‌های لبنیاتی به سیستمی یکپارچه نیاز داشتیم که با تعریف‌های متغیر این حوزه هم‌سو باشد. شیر برای شرکت‌های لبنیاتی حکم خون را در رگ موجودات زنده دارد.
از طرفی فرایندهای دریافت شیر در فصول مختلف، سیستم متغیری برای قیمت‌گذاری دارد و از سوی دیگر فرایندهای انبارداری، نگهداری، تحویل و تولید نیز در شرکت‌های لبنیاتی متغیر هستند و اقتضای زمانی در تصمیم‌گیری، تاثیرگذار است. پس از نیازسنجی و بررسی همکاران سیستم از زیرساخت مجموعه ما، این شرکت ابزار فرایار را به ما پیشنهاد کرد.

وی درباره سابقه استفاده از ابزارهای مشابه چنین گفت: قبل از آن ما حدود پنج‌ماه ابزاری را اجرا کرده ‌بودیم که موفق نبود و با تغییرات در روند کاری شرکت سازگاری نداشت، اما  ابزار فرایار راهکاران همکاران سیستم به‌راحتی در شرکت اجرایی شد و به نیازهای مجموعه جواب داد.
ما قبلا محصولات نرم‌افزاری زیادی داشتیم و با سابقه دو دهه فعالیت تاکنون نرم‌افزارهای خرد و کلان زیادی را در مجموعه اجرا کردیم، اما در سال 93 تصمیم گرفتیم پس از پیاده‌­سازی موفق نرم‌افزار یکپارچه راهکاران به دنبال ابزاری باشیم که پشتوانه آن دانش نرم‌افزاری بالایی است و از طرفی پشتیبانی خوبی ارائه می‌دهد و آن زمان پس از رایزنی‌ها و بررسی‌ها با خرد جمعی مجموعه به ابزار فرایار همکاران سیستم رسیدیم.
 

حسینی ادامه داد: طی حدود دو سالی که از این محصول به‌طور فعال و مستمر استفاده می‌کنیم تغییرات کوچکی در گزارش‌ها، ابزار و روال‌ها اتفاق افتاده‌است که چون توانسته‌­ایم فرایندمحوری را به‌صورت کامل در دل راهکاران ایجاد کنیم علی‌رغم این تغییرات، فعالیت اصلی پابرجاست. استفاده از ابزار وب سرویس با یکپارچه کردن کامل تمامی فرایندهای خریدوفروش شرکت صباح در مجموع به تسهیل کار حسابداری و فروش کمک می‌کند و حجم کار این بخش را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد.

وی درباره مزیت‌هایی که فرایار راهکاران در شرکت صباح ایجاد کرده ‌است، اظهار کرد: این ابزار دقت کار ما را خیلی بالا برده و در بخش‌هایی مثل وب سرویس که پر از تکرار عملیات است و یک تکرار عملیات اشتباه، هزینه زیادی به بار می‌آورد، خطای انسانی را به‌ طرز محسوسی کاهش داده‌‌است. همچنین فرایند حاکم بر آن، باعث صرفه‌جویی در زمان و نیروی انسانی می‌شود. کاری را که قبلا چند کاربر باید در شرکت‌های مختلف هولدینگ انجام می‌دادند اکنون توسط یک کاربر در زمان کمتری قابل اجراست.

حسینی تاکید کرد: می‌توانم این ابزار را در سه کلمه خلاصه‌کنم؛ ابزاری هوشمند، به‌‌روز و چابک.
من پیش از کار در شرکت صباح به‌ عنوان یک کارشناس فناوری اطلاعات تجربه 20 سال حضور در شرکت‌های مختلف و 10 سال تجربه تولید نرم‌افزار را داشته‌ام و با تجربه‌ای که در زمینه نوشتن نرم‌افزار طی این سال‌ها دارم، می‌توانم بگویم که هیچ نرم‌افزاری به‌طور صد درصد جوابگوی همه نیازهای یک سازمان عریض و طویل نیست و در شرایط ایده‌آل می‌تواند 80 درصد هم‌پوشانی داشته‌باشد. حالا این ابزار چابک، می‌تواند انطباق با روال سایر نرم‌‌افزارها را قابل اجرا کند.
شکستن ساختارها در بخش تولید کار آسانی نیست و منطبق شدن یک نرم‌افزار با این ساختارهای خشک به‌سادگی شدنی نیست، اما فرایندمحوری این ابزار و امکان درست کردن نرم­افزار با فرایار می‌تواند حفره‌های بین ماژول‌ها را پر کند. فرایار به‌‌خصوص در سازمان‌های بزرگ و هولدینگ‌ها می‌تواند تا حد بسیار زیادی به پرکردن حفره‌ها کمک کند.
 
کد مطلب: 55717
برچسب ها: رپرتاژ
نام شما
آدرس ايميل شما

گوشی شما دارای کدام سیستم عامل است؟
اندروید
iOS
ویندوزفون
بلک‌بری
هیچکدام